Tysiąc i jedna mrówka – Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Tej książki nie mogło zabraknąć w naszej domowej biblioteczce. My, zagorzali fani lasu, zwierząt i natury zacieramy ręce już na same zapowiedzi takich perełek. Bardzo się cieszę z tej lektury, bo tutaj głównymi bohaterami są mrówki i wraz z nimi podążamy lasem, łąkami, mokradłami, a nawet odwiedzamy pajęczyny!

 

 

„Tysiąc i jedna mrówka”  to dużego formatu lektura, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Ilustratorka i projektantka, absolwentka Wydziału Grafiki stołecznej Akademii Sztuk Pięknych oraz Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej – Joanna Rzezak przygotowała dla najmłodszych bardzo ciekawe graficzne kompendium, uzupełniając je o najważniejsze fakty. Na 32 stronach autorka zebrała różnorodne miejsca bytowania mrówek, dlatego począwszy od lasu, ruszamy w drogę poznając także innych mieszkańców tych terenów.

Książka jest bardzo przystępnie napisana, nie ma wiele tekstu, są to pojedyncze zdania, dzięki czemu lekturą możemy zainteresować nawet dwulatki. Dzieci same z chęcią będą zaglądały do książki, śledząc strona po stronie wędrujące owady i poznając ich otoczenie. Mali czytelnicy zobaczą przekrój mrowiska, poznają hierarchię jaka w nim występują i zadania poszczególnych osobników. Odkryjecie tu dużo ciekawostek, które z pewnością na długo zostaną w głowach dzieci. Każda rozkładówka dotyczy innego gatunku roślinności i tak znajdziemy paprocie, grzyby, drzewa liściaste, iglaste, rośliny wodne i te rosnące na łąkach, a nawet zboża. Mrówki przemierzając długie dystanse napotkają przeróżnych kompanów, dlatego zobaczycie w ich otoczeniu także ślimaki, ważki, żaby, koniki polne, gąsienice, kleszcze, pająki krzyżaki, a nawet żuka gnojowego, pchającego kulkę kupy. Wszak to mistrz recyklingu! Będą też motyle, biedronki, stonogi, ćmy, a także większe okazy, jak sowa, jeż, dzięcioł, a nawet niedźwiedź.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Wartościowa propozycja wprowadzająca dzieci w świat przyrody, ale także pomocna lektura dla tych wszystkich maluchów które boją się napotykanych podczas spacerów owadów. Dzięki tej książce oswoją się z małymi mieszkańcami lasów i łąk, a być może nawet chętnie się z nimi zaprzyjaźnią.

Wspaniała lekcja przyrody podana w piękny sposób. Z pewnością będziemy do niej często powracać. Polecamy całej rodzinie, szczególnie na wspólne, długie leśne spacery.

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo nasza ksiegarnia logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.