Tysiąc i jedna mrówka – Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Tej książki nie mogło zabraknąć w naszej domowej biblioteczce. My, zagorzali fani lasu, zwierząt i natury zacieramy ręce już na same zapowiedzi takich perełek. Bardzo się cieszę z tej lektury, bo tutaj głównymi bohaterami są mrówki i wraz z nimi podążamy lasem, łąkami, mokradłami, a nawet odwiedzamy pajęczyny!

 

 

“Tysiąc i jedna mrówka”  to dużego formatu lektura, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Ilustratorka i projektantka, absolwentka Wydziału Grafiki stołecznej Akademii Sztuk Pięknych oraz Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej – Joanna Rzezak przygotowała dla najmłodszych bardzo ciekawe graficzne kompendium, uzupełniając je o najważniejsze fakty. Na 32 stronach autorka zebrała różnorodne miejsca bytowania mrówek, dlatego począwszy od lasu, ruszamy w drogę poznając także innych mieszkańców tych terenów.

Książka jest bardzo przystępnie napisana, nie ma wiele tekstu, są to pojedyncze zdania, dzięki czemu lekturą możemy zainteresować nawet dwulatki. Dzieci same z chęcią będą zaglądały do książki, śledząc strona po stronie wędrujące owady i poznając ich otoczenie. Mali czytelnicy zobaczą przekrój mrowiska, poznają hierarchię jaka w nim występują i zadania poszczególnych osobników. Odkryjecie tu dużo ciekawostek, które z pewnością na długo zostaną w głowach dzieci. Każda rozkładówka dotyczy innego gatunku roślinności i tak znajdziemy paprocie, grzyby, drzewa liściaste, iglaste, rośliny wodne i te rosnące na łąkach, a nawet zboża. Mrówki przemierzając długie dystanse napotkają przeróżnych kompanów, dlatego zobaczycie w ich otoczeniu także ślimaki, ważki, żaby, koniki polne, gąsienice, kleszcze, pająki krzyżaki, a nawet żuka gnojowego, pchającego kulkę kupy. Wszak to mistrz recyklingu! Będą też motyle, biedronki, stonogi, ćmy, a także większe okazy, jak sowa, jeż, dzięcioł, a nawet niedźwiedź.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Wartościowa propozycja wprowadzająca dzieci w świat przyrody, ale także pomocna lektura dla tych wszystkich maluchów które boją się napotykanych podczas spacerów owadów. Dzięki tej książce oswoją się z małymi mieszkańcami lasów i łąk, a być może nawet chętnie się z nimi zaprzyjaźnią.

Wspaniała lekcja przyrody podana w piękny sposób. Z pewnością będziemy do niej często powracać. Polecamy całej rodzinie, szczególnie na wspólne, długie leśne spacery.

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo nasza ksiegarnia logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *