PIERWSZA POMOC – Rodzinna gra planszowa – Wydawnictwo HIPOKAMPUS

Dużo mówi się o tym jak ważna jest pierwsza pomoc. Dzieci lubią jednak uczyć się poprzez zabawę, dlatego w naszej biblioteczce oprócz książek w tym temacie zagościła także bardzo wartościowa gra planszowa dla całej rodziny, która nie tylko zapewnia ciekawie spędzony czas, ale także wspaniale edukuje.

„Pierwsza pomoc. Rodzinna gra planszowa” od wydawnictwa HIPOKAMPUS powstała w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR) prowadzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Skierowana jest do dzieci od około 8 roku życia i udział w niej może wziąć od 2 do 4 graczy.

Muszę przyznać że wspólnie odkryliśmy tu wiele cennych informacji, które dzieciom błyskawicznie zapadły w pamięć. Już po kilku dniach rozgrywek moje starszaki doskonale opanowały wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i ratowania życia.

 

W pudełku znajduje się plansza, 2 talie kart (37 kart pytania ilustrowane, 35 kart pytania tekstowe), 30 kart SZANSA/PECH, 4 karty telefony alarmowe, 4 karty przelicznik, 16 żetonów łańcuch przeżycia, 4 żetony fatalny zbieg zdarzeń, 42 żetony serduszka czerwone, 42 żetony serduszka niebieskie, 12 żetonów ABC, 4 detektory odpowiedzi, instrukcja do gry, kostka oraz Mały Samouczek – Pierwsza Pomoc.

 

Zasady gry są bardzo jasne i proste. Wędrujemy pionkiem po planszy, a każde pole jest aktywne i wskazuje nam jakie działania mamy wykonać. Na jednym polu pobieramy zaznaczony żeton, np. serduszko czerwone, na innym ciągniemy kartę i odpowiadamy na pytanie. Za odpowiedź prawidłową otrzymujemy żeton serduszko, kiedy indziej ciągniemy kartę Szansa, lub żeton tracimy. Żetony serduszka wymieniamy na żetony Zwycięstwa zgodnie z regułami karty Przelicznik.

Wygrywa ta osoba, która skompletuje cały Łańcuch Przeżycia, a wymiana żetonów z serduszkami na żetony Łańcuch Przeżycia odbywa się w odpowiedniej kolejności. Najpierw wezwanie pomocy, później resuscytacja, defibrylacja i pomoc służb ratowniczych wraz z hospitalizacją.

Jeżeli z odpowiedzią na jakieś pytanie macie problem to wydawnictwo zadbało o coś, co moje dzieci polubiły najbardziej – magiczny detektor odpowiedzi, dzięki któremu po przyłożeniu do karty niewielkiej czerwonej płytki widzimy prawidłową odpowiedź!  To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba szukać odpowiedzi na stronach instrukcji czy w dodatkowych źródłach.

 

 

 

Dodatkowym walorem jest samouczek o pierwszej pomocy, w którym zebrana została cała, najważniejsza wiedza o tym jak pomóc w nagłych wypadkach. Całość zapakowana jest w wygodne, solidne, kartonowe pudełko.

Bardzo polecamy! Dzieci znajdą tu podstawowe, jak i bardziej zaawansowane metody udzielania pierwszej pomocy. Ponadto najmłodsi nie tylko oswoją się z zagadnieniami, ale przede wszystkim przekonają się że każdy z nas może kiedyś uratować życie drugiej osobie. To świetny pomysł na prezent i wartościowo spędzony czas. Nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę, a ta zabawa może być na wagę złota.

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

Logo

One thought on “PIERWSZA POMOC – Rodzinna gra planszowa – Wydawnictwo HIPOKAMPUS

Dodaj komentarz