Urodziny Elmera – wydawnictwo PAPILON

Czy Wy wiecie kto w tym roku obchodzi 30 urodziny? Tak, tak – Elmer! To chyba najpopularniejszy słoń w literaturze, lubiany i kochany przez dzieci na całym świecie. Wesoły, dowcipny, pomocny, cierpliwy i do tego w kolorową kratkę.

Autorem przygód o Elmerze jest David McKee, brytyjski pisarz i ilustrator, twórca literatury dziecięcej.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Papilon.

 

 

Pewnego poranka jeden ze słoni oznajmia przyjaciołom że dziś są urodziny Elmera. Zwierzęta postanawiają zrobić jubilatowi psikusa i udawać że wszyscy zapomnieli o tym ważnym dniu. Nikt nie ma złożyć mu życzeń, a dopiero późnym popołudniem wszyscy zjawią się u Elmera z tortem, by wspólnie świętować. Słonie muszą jedynie uprzedzić o tym pomyśle całą jego rodzinę i przyjaciół, by nikt nie wyłamał się i nie zdradził sekretu. Lew, tygrys, dziadek Eldo, hipopotamy, krokodyle, małpa, żyrafa – wszyscy oni mają pewne „ale” do powiedzenia, jednak słonie nie chcą słyszeć odmowy i tak powstaje pewne nieporozumienie… Będzie wspaniały tort w kratkę, będą goście, ale czy Elmer rzeczywiście będzie obchodził tego dnia urodziny? Musicie się o tym przekonać.

Zabawna, pięknie zilustrowana historia udowadnia że warto słuchać innych. Czasem jesteśmy tak bardzo pewni swoich racji, że nie dajemy innym możliwości wyrażania własnych opinii, a jednak warto to robić.

Książka spodoba się dzieciom w wieku przedszkolnym. Bardzo polecamy! A jeżeli nie znacie jeszcze Elmera to koniecznie nadróbcie zaległości, bo dostępnych jest bardzo dużo tytułów o słoniu w kratkę i wszystkie są godne polecenia. Staś bardzo je lubi i często zabiera swojego pluszowego Elmera wraz z książkami do przedszkola.

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

Dodaj komentarz