Minus trzy. Marzenie o własnym zwierzaku – Wydawnictwo ESTERI

Ależ ta książka nam się spodobała. Gdy czytałam ją z dziećmi widziałam doskonale ich wymowne miny mówiące: to przecież o nas! Tak, tak, jesteśmy na etapie licznych, codziennych próśb o posiadanie zwierzaka. Każdego dnia córka pyta czy możemy w końcu mieć psa, a ja za każdym razem tłumaczę że znowu wszystkie obowiązki spadną na mnie… Zwierzę nie jest maskotką, nie jest przytulanką na krótką chwilę. To nowy członek rodziny, który będzie wymagał wiele uwagi.

O tym wszystkim przekonał się tytułowy bohater książki „Minus trzy. Marzenie o własnym zwierzaku” która jest zabawną, acz wartościową i pouczającą historią. Każde dziecko powinno ją poznać!

 

 

To pierwszy tytuł z serii książek o dinozaurze imieniem Minus. Autorką i ilustratorką książki jest Ute Krause, której twórczość od lat jest tłumaczona na całym świecie, filmowana dla telewizji i wielokrotnie nagradzana. Pozycja ta wydana została nakładem wydawnictwa Esteri,  i liczy 72 strony.

Mały dinozaur ma jedno marzenie. Pragnie mieć własne zwierzątko. Nie liczy się jakie, byleby było jego. Może to być maleńki brontozauruś, tyciuteńki pterozaurusik, a nawet maleńka prarybka. Niestety problem tkwi w rodzicach, którzy z obawy iż „kłopot” spadnie na nich nie chcą zgodzić się na spełnienie marzeń synka. Minus postanawia udowodnić że podoła wyzwaniu, a mama niepotrzebnie się martwi i dlatego rozwiesza ogłoszenia w których zamieszcza informacje że chętnie zajmie się zwierzętami, opieką nad nimi, kąpielami, spacerami. Wkrótce zgłaszają się pierwsi chętni, a Minus uświadamia sobie że nie wszystko jest takie proste na jakie z pozoru wygląda…

Czy mały dinozaur podoła wyzwaniom? Jakie będą jego spostrzeżenia i wrażenia po opiece nad zwierzakami? Czy nadal będzie pragnął mieć własne, czy te doświadczenia skutecznie zniechęcą go i wpłyną na zmianę decyzji? Koniecznie się przekonajcie!

 

 

 

 

 

 

koszyk

Książka jest wspaniała, przeczytaliśmy ją jednym tchem wiele razy. Spodoba się przedszkolakom i starszym dzieciom, które dzięki dużej, przejrzystej czcionce same z chęcią będą po nią sięgały. Każda strona wypełniona jest uroczymi, zabawnymi ilustracjami w jednej tonacji, które nie tylko rozbudzają wyobraźnię, ale także udowadniają ważną kwestię – posiadanie zwierzęcia to nie wybryk, czy chwilowa fanaberia, ale wielka odpowiedzialność i czasem ciężka praca.

Już nie możemy doczekać się kolejnych przygód Minusa. Ten przeuroczy i pomysłowy dinozaur zamiesza Wam w głowach. Gwarantuję!

 

 

 

 

 

Obraz może zawierać: tekst

 

One thought on “Minus trzy. Marzenie o własnym zwierzaku – Wydawnictwo ESTERI

Dodaj komentarz