NELA – Zapiski zoologa. Zadziwiające zwierzęta – Wydawnictwo Burda

Z Nelą Małą Reporterką „zaprzyjaźniliśmy” się wiele lat temu. Pamiętam jak zakupiłam pierwszą książkę i po wspólnej lekturze z dziećmi szybko domawiałam kolejne tytuły, bo historie zawarte na kartach tych książek są naprawdę ciekawie przedstawione i świetnie zobrazowane. Tutaj możecie znaleźć wpis z innymi książkami tej autorki: NELA.

Oprócz książek opisujących podróżnicze przygody Neli wydawane są także „Zapiski zoologa”  których dzieci mogą być także współautorami. Tym razem sięgnęliśmy po część o zadziwiających zwierzętach i przepadliśmy całą rodziną, bo naprawdę można tutaj znaleźć niebywałe okazy.

 

 

Książka skierowana jest do dzieci od około 6 lat. Moja córka ma 11 lat i wciąż z chęcią sięga po wszystkie tytuły z Nelą. Młodsi bracia także bardzo lubią gdy czytamy je wspólnie, rodzinnie. Tym razem Nela Mała Reporterka na niespełna 150 stronach przewodnika zawarła aż 14 zaskakujących zwierząt, o których dotąd nie wiedzieliśmy wiele. Zawarta w pigułce wiedza przestawia najważniejsze fakty i ciekawostki z życia molochów straszliwych, tenreków pręgowanych, narwali jednozębnych, gawiali gangesowych, okapi leśnych, rawkach błazen, suhaków stepowych, gekonów liścioogonowych, niebieskich smoków, babirussów wąsatych, małpiatek aj – aj, jelonków błotnych, salamander meksykańskich i trzewikodziobów.

Słyszeliście kiedyś o nich? Już same nazwy są interesujące, ale to co znajdziecie na kartach książki naprawdę robi wrażenie. Dzieci dowiedzą się skąd wywodzą się ich nazwy, jak żyją, czym się żywią, gdzie występują i jak radzą sobie z innymi gatunkami. Często są to bardzo zaskakujące fakty, które mali czytelnicy mogą uzupełnić o własne notatki, bowiem przy każdym zwierzaku znajdziecie aż cztery strony przeznaczone na własne notatki i rysunki. Dzięki temu najmłodsi mogą puścić wodze fantazji i uzupełnić książkę o własne ilustracje lub ciekawostki poznane z innych źródeł.

Dodatkowo treść wypełniona jest krzyżówkami, labiryntami i zagadkami, dzięki którym możemy sprawdzić swoją wiedzę z lektury. To świetne utrwalenie poznanych wiadomości i nauka przez zabawę. Pod koniec znajdziemy dwa arkusze naklejek z czternastoma bohaterami książki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Jeżeli nie wyobrażacie sobie jelonka z kłami, macie ochotę poznać jaszczurkę, która potrafi zmylić przeciwnika „drugą” głową, lub ciekawi was, kto kradnie jad meduzom to koniecznie sięgnijcie po tę książkę! Jest bardzo przystępnie napisana i wypełniona licznymi, pięknymi zdjęciami. To prawdziwa gratka dla każdego zoologa i garść zagadek do rozruszania szarych komórek. Bardzo polecamy!

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania burda ksiązki logo

Dodaj komentarz