NELA – Zapiski zoologa. Zadziwiające zwierzęta – Wydawnictwo Burda

Z Nelą Małą Reporterką “zaprzyjaźniliśmy” się wiele lat temu. Pamiętam jak zakupiłam pierwszą książkę i po wspólnej lekturze z dziećmi szybko domawiałam kolejne tytuły, bo historie zawarte na kartach tych książek są naprawdę ciekawie przedstawione i świetnie zobrazowane. Tutaj możecie znaleźć wpis z innymi książkami tej autorki: NELA.

Oprócz książek opisujących podróżnicze przygody Neli wydawane są także “Zapiski zoologa”  których dzieci mogą być także współautorami. Tym razem sięgnęliśmy po część o zadziwiających zwierzętach i przepadliśmy całą rodziną, bo naprawdę można tutaj znaleźć niebywałe okazy.

 

 

Książka skierowana jest do dzieci od około 6 lat. Moja córka ma 11 lat i wciąż z chęcią sięga po wszystkie tytuły z Nelą. Młodsi bracia także bardzo lubią gdy czytamy je wspólnie, rodzinnie. Tym razem Nela Mała Reporterka na niespełna 150 stronach przewodnika zawarła aż 14 zaskakujących zwierząt, o których dotąd nie wiedzieliśmy wiele. Zawarta w pigułce wiedza przestawia najważniejsze fakty i ciekawostki z życia molochów straszliwych, tenreków pręgowanych, narwali jednozębnych, gawiali gangesowych, okapi leśnych, rawkach błazen, suhaków stepowych, gekonów liścioogonowych, niebieskich smoków, babirussów wąsatych, małpiatek aj – aj, jelonków błotnych, salamander meksykańskich i trzewikodziobów.

Słyszeliście kiedyś o nich? Już same nazwy są interesujące, ale to co znajdziecie na kartach książki naprawdę robi wrażenie. Dzieci dowiedzą się skąd wywodzą się ich nazwy, jak żyją, czym się żywią, gdzie występują i jak radzą sobie z innymi gatunkami. Często są to bardzo zaskakujące fakty, które mali czytelnicy mogą uzupełnić o własne notatki, bowiem przy każdym zwierzaku znajdziecie aż cztery strony przeznaczone na własne notatki i rysunki. Dzięki temu najmłodsi mogą puścić wodze fantazji i uzupełnić książkę o własne ilustracje lub ciekawostki poznane z innych źródeł.

Dodatkowo treść wypełniona jest krzyżówkami, labiryntami i zagadkami, dzięki którym możemy sprawdzić swoją wiedzę z lektury. To świetne utrwalenie poznanych wiadomości i nauka przez zabawę. Pod koniec znajdziemy dwa arkusze naklejek z czternastoma bohaterami książki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Jeżeli nie wyobrażacie sobie jelonka z kłami, macie ochotę poznać jaszczurkę, która potrafi zmylić przeciwnika „drugą” głową, lub ciekawi was, kto kradnie jad meduzom to koniecznie sięgnijcie po tę książkę! Jest bardzo przystępnie napisana i wypełniona licznymi, pięknymi zdjęciami. To prawdziwa gratka dla każdego zoologa i garść zagadek do rozruszania szarych komórek. Bardzo polecamy!

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania burda ksiązki logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *