„Trening superkreatywności dla dzieci” – Wydawnictwo SENSUS

Wakacje tuż tuż! Czas sielanki i beztroski można dobrze wykorzystać, trenując szare komórki w przyjemny i kreatywny sposób. Dziecięcą wyobraźnię warto pielęgnować, bo jest ona ogromną wartością.

Wydawnictwo Sensus przygotowało bardzo oryginalną, innowacyjną bajkę! „Trening superkreatywności dla dzieci” to połączenie opowieści ze zbiorem ćwiczeń, zagadek i zadań do główkowania.

Paulina Mechło, łącząca psychologię z najnowszą wiedzą o funkcjonowaniu mózgu i Olga Geppert zajmująca się skuteczną komunikacją połączyły swe siły przygotowując książkę inną niż wszystkie. Dużo w niej prostych, nieskomplikowanych aktywności, które w naturalny sposób pobudzą dziecięcą kreatywność.

koszyk

Bohaterami książki są Móżdżek, Móżdżynka i ich przyjaciółka Kikki. To właśnie im młody czytelnik będzie pomagał w rozwiązywaniu zagadek i odkrywaniu nowych wynalazków. Książka wypełniona jest ciekawymi aktywnościami, ale zawiera także solidną porcję wiedzy. Dzieci dowiedzą się kim jest wynalazca, innowator, a także dlaczego warto podejmować ryzyko i co może się z nim wiązać. Podkreślono tu również wartość pracy zespołowej i pokazano jak dobrze ją realizować. Ponadto dowiecie się czym są ciekawość, funkcjonalność, a także neurony, czy odwaga.

W książce znajdziecie niespełna 90 aktywności, w których oprócz rysowania dzieci rozwiną także zdolność pisania wypowiedzi. Ogromną atrakcją tej pozycji jest stworzenie wraz z bohaterami Maszyny do Wszystkiego i udowodnienie, że wyobraźnia oraz pomysłowość są cennymi wartościami, które nie muszą nas ograniczać!

Świetna, pomysłowa, wartościowa lektura dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Polecamy!

„Trening superkreatywności dla dzieci”

Autorzy: Paulina Mechło, Olga Geppert

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo SENSUS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.