Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat – Wydawnictwo SAM

Kiedyś nie sądziłam jak wiele może zmienić pozytywne myślenie! Dziś wiem, że małymi krokami można zmienić naprawdę wiele, trzeba tylko chcieć i mieć świadomość sprawczości.

Niedawno skończyłam czytać z dziećmi jedną z najważniejszych książek w naszej domowej biblioteczce. Ta cenna w wiedzę i bogata w pomysły książka powinna być lekturą obowiązkową dla dzieci i młodzieży. Sprezentujcie ją swojemu dziecku, czytajcie wspólnie i zmieniajcie swoje życie na lepsze.

„Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat” to kompendium, które udowadnia, że warto ruszyć z miejsca, że warto rozglądać się dookoła i robić drobne gesty dla naszej planety. Książka daje masę prostych wskazówek, które można bez wysiłku wprowadzić w życie.

koszyk

Wszyscy doskonale wiemy, że nasza planeta nie ma się najlepiej… Kolejne gatunki zwierząt ulegają wyginięciu, oceany wypełnione są śmieciami, smog zabija i można by tak wyliczać i wyliczać godzinami. Zamiast narzekać warto zrobić coś drobnego w tym kierunku, by te problemy zahamować! Każdy z nas ma wpływ na otoczenie i każdy może spróbować.

Głównym zadaniem w naszym życiu jest uświadomienie sobie, jak ważna jest wiara w siebie i pokochanie samego siebie. Jeśli zadbamy o siebie, będziemy potrafili zadbać o innych. Autorka podkreśla tu wartość zdrowego odżywiania, ruchu, wysypiania się, ale zaznacza także cenną lekcję życzliwości, pomocy i zrozumienia emocji.

Zapewne nie każdy wie jak ogromną moc ma pozytywne myślenie! Ja od pewnego czasu wdrożyłam je w życie, zamieniając narzekanie na docenianie i widzę, że ta dobra energia niesie się dalej! Moje otoczenie i bliscy również wiele z niej czerpią. Doceniajcie się każdego dnia!

W książce znajdziecie podpowiedzi na to jak tworzyć społeczność, dzięki której uczynisz świat lepszym, jak być dobrym przyjacielem, w jaki sposób pielęgnować dawne tradycje i wspólne wspomnienia, czy jak zrobić mały krok w wielkim świecie ku dobremu.

Oprócz ekologicznych wskazówek dotyczących ochrony środowiska zawarto tu również przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji, określanie celów, tworzenie plakatów, przemówień, a nawet organizowanie własnych kampanii i niezwykle ważne w naszych czasach – rozpoznawanie fake newsów!

Przykład idzie z góry, a dzieci są bacznymi obserwatorami, dlatego to od nas – rodziców i dziadków zależy, czy nasze pociechy będą wierzyć w siebie i w swoją moc pozytywnego myślenia. Z całego serca polecam Wam tę książkę! Wzmocni, podpowie, uświadomi i przekaże cenne wartości, bez których trudno przez to życie kroczyć. Bardzo wartościowa i ważna lektura, dla całej rodziny, bez względu czy masz lat 7, czy 107!

„Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat”

Tekst: Keilly Swift

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Ilustracje: Rhys Jefferys

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo SAM

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz