To panda! To ośmiornica! To leniwiec! – kartonowe nowości od wydawnictwa ZIELONA SOWA
Bardzo się cieszę, że na rynku książki dziecięcej pojawia się coraz więcej wartościowych propozycji dla najnajów! Z przyjemnością po nie sięgam, bo to bardzo ważne by od samego początku życia zaszczepiać w dzieciach pasję do czytania. Dzięki ciekawym i mądrym książkom z pewnością to się uda!
Dziś chciałam podzielić się z Wami trzema kartonowymi książkami dla małych czytelników, które ukazały się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa. Są zabawne, dowcipne i pięknie zilustrowane! Autorką serii jest Barbara Supeł, zaś ilustracje przygotowała Ewelina Kolk. Książki są dość sporego kwadratowego formatu (19 cm x 19 cm) i mają bezpieczne, zaokrąglone rogi.
„To panda!”
Panda pragnie pobawić się w chowanego i szuka najlepszej kryjówki. Bambusowy las nie jest idealny, wśród barwnych lampionów też jest widoczna, w zamku również ją dostrzeżono… W końcu udaje się znaleźć kryjówkę idealną, a jaką? Przekonajcie się sami!
„To leniwiec!”
Leniwiec bardzo chce bawić się w berka. Szuka odpowiedniego kompana do zabawy, jednak tukan który znajduje się obok nie wyraża tej same chęci. Tytułowy bohater jednak nie poddaje się i powolnie podąża ku ptakowi. Przemieszcza się między gałęziami, podjada pyszne owoce i w końcu dociera do tukana, który… odfrunął. Leniwiec posmutniał, ale na krótko, bo na gałęzi obok znalazł idealnego kandydata do zabawy! Kogo? Musicie to zobaczyć.
„To ośmiornica!”
Ośmiornica ma kłopot – zgubiła swój czepek do pływania. Zagląda do starego wraku statku, ale tam znajduje tylko piracki kapelusz. Miała pomysł, by zapytać kraba czy czasami nie widział jej zguby, ale jego posępna mina wskazywała na to, że nie miał akurat ochoty na konwersację. Później spotyka wieloryba, który nie ma takiego problemu, bo jemu czepek nie jest potrzebny. W końcu znajduje się ktoś, kto oddaje swój własny czepek i ośmiornica jest w siódmym niebie! A kto to taki? Koniecznie się przekonajcie.
Te krótkie historie wprowadzą dzieci w fascynujący świat zwierząt. Możemy je wykorzystać na wiele sposobów, np. do nauki kolorów, części ciała zwierząt, a nawet emocji, bowiem każde z głównych bohaterów zmierza się z czymś innym. Idealna propozycja dla małych, ciekawych świata rączek, które mogą bezpiecznie sięgać po te lektury i przeglądać ich piękne ilustracje.
Skąd takie ładne memo z pandą? 🙂
Z Ikea 🙂