Miś z Plecaczkiem opowiada o biznesie – Łukasz Stefanowicz

Niewielka, niepozorna książka. Ma zaledwie kilkanaście stron, a skrywa wartościową, mądrą, inspirującą historię. „Miś z Plecaczkiem opowiada o biznesie” to pierwsza z serii książek edukacyjnych pozycja, która porusza ważny temat przedsiębiorczości. Nieczęsto w książkach dla najmłodszych znajdziemy taki wątek, dlatego tym bardziej cieszy mnie to, że taka lektura powstała i z niecierpliwością czekamy na kolejne części.

 

koszyk

 

Uroczy niedźwiadek zamieszkujący las postanawia pewnego dnia odwiedzić przyjaciół. Wyrusza na swoim ulubiony rowerze na Słoneczną Polanę, gdzie spotyka zwierzęcych kolegów. Każdy z nich ma podobny problem – wszyscy narzekają bowiem, że nie mają gdzie trzymać swych rowerów. Nie mieszczą się one w norkach, a na deszczu niszczeją, rdzewieją. Miś ma dużą jamkę i wpada na pewien pomysł. Kupuje drewno i przystosowuje pomieszczenie do przechowywania rowerów. Za jedną monetę na tydzień będzie udostępniał miejsce przyjaciołom. Zwierzęta z przyjemnością skorzystały z propozycji, a Miś szybko zorientował się że potrzebuje pomocnika i zatrudnił Borsuka, który przejął część obowiązków. Po pewnym czasie niedźwiadek zauważył że część rowerów wymaga napraw i serwisu, dlatego zaoferował znajomym dodatkową usługę. Wielu z nich z przyjemnością z niej skorzystało i tak po pewnym czasie przyszła pora na rozwój biznesu. Miś wykopał kolejną jamę, w której otworzył własny salon rowerów! W ten sposób przedsiębiorca dał pracę przyjaciołom, mianował Borsuka dyrektorem, a sam postanowił zająć się kolejnym pomysłem.

 

 

Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, tak by już najmłodsi czytelnicy mogli zgłębić temat. Dzięki tej historii dzieci dowiedzą się jak dostrzegać potrzeby we własnym otoczeniu. Autor poruszył tu także trzy trudne na pozór pojęcia: skalowanie biznesu, dochód pasywny i uniezależnienie biznesu, tłumacząc prostymi słowami czego dotyczą. Miś pokazuje jak w naturalny sposób budować biznes oraz jak być dobrym i uczciwym. Ciekawa i pomocna lektura, warto sięgnąć po nią z dziećmi. Z pewnością stanie się pretekstem do wielu rozmów z najmłodszymi. Polecam!

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji o książce znajdziecie tutaj:

Dodaj komentarz