„Uda Łosie” – 5 gier w jednym pudełku! GRYZDANIE

Wiele razy dzieliłam się z Wami ciekawymi grami rodzinnymi. Mamy ich w naszym domu całkiem sporą kolekcję i w każdej wolnej chwili sięgamy po nie z przyjemnością. Dziś chciałam podzielić się z Wami jedną z najlepszych naszym zdaniem propozycji!

Uda Łosie to autorska gra stworzona od początku do końca przez GRYZDANIE – studio słowotwórczo-graficzne prowadzone przez Milleniusza i Dalię Żmuda-Trzebiatowską, absolwentkę Gdańskiej ASP.

W tym niewielkich rozmiarów pudełku znajdziecie aż 5 gier! W rozgrywkach mogą brać udział dzieci i dorośli. Emocji i wrażeń nigdy nie zabraknie!

 

koszyk

 

 

 

Główną grą jest tytułowa UDA ŁOSIE. Mogą w nią grać dzieci od około 4 roku życia. W rozgrywce może wziąć udział od dwóch do sześciu graczy. To zdecydowanie nasza ulubiona zabawa. Zasady są dziecinnie proste! Wybieramy karty w trzech kolorach. Do każdej karty przypisane jest polecenie, które głośno czytamy i staramy się je zapamiętać. Karty tasujemy i rozdajemy każdemu graczowi po równo. Kładziemy je obrazkami do dołu, by nikt nie zobaczył co skrywają ilustracje. Każdy z uczestników wykłada po jednej karcie na stos i wszyscy muszą wykonać dane polecenie. Ten kto się pomyli lub będzie wyraźnie ostatni bierze karty które się uzbierały na stole i wkłada na spód swoich. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart. Gra ma także opcje dla zaawansowanych graczy. Wszystkie informacje znajdziecie w dołączonej instrukcji, która jest bardzo przejrzyście przygotowana.

 

 

 

 

 

 

Oprócz Uda Łosie znajdziecie jeszcze cztery inne gry. Każda z rozgrywek zajmuje około 15 minut. Jest tu memo obrazkowe, memo słowne, czarna pantera i opowiadanie.

 

 

 

 

 

Bardzo polecam sięgnąć także po książkę „ZaSłońOna”, która opowiada historię zwierząt zamieszkujących las. To nie tylko zabawne wierszyki, ale i duża dawka inspiracji do zabawy słowem! Nawet nie uwierzycie jak bardzo rozbudza ona wyobraźnię i skłania dzieci do rymowania. Za każdym razem gdy po nią sięgamy moi mali czytelnicy wpadają na nowe pomysły i śmieszne językowe twory.

Bardzo polecamy! Jestem pod ogromnym wrażeniem możliwości jakie dają gry i jakości z jaką zostały wykonane. Pamiętajcie że wspólne rodzinne rozgrywki to nie tylko ćwiczenia na spostrzegawczość, czy koordynację ruchową i koncentrację. To przede wszystkim relacje, emocje i wspólny ważny, wartościowy czas. Dzieci takie chwile doceniają najbardziej, one wiele nie potrzebują, chcą naszej uwagi. Uda Łosie sprawdzą się wszędzie, bo całość mieści się w kartonowym pudełku. W domu, w podróży, na spotkaniu, w szkole – można ją zabrać wszędzie, nie zajmuje wiele miejsca. Pamiętajcie także że gra nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – zarówno mój kilkulatek jak i dziadkowie bawią się przy niej wyśmienicie. Koniecznie sięgnijcie i bawcie się dobrze!

 

 

 

 

 

One thought on “„Uda Łosie” – 5 gier w jednym pudełku! GRYZDANIE

Dodaj komentarz