Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron – Wydawnictwo MAMANIA – patronat bloga

Kilka dni temu skończyłam czytać z dziećmi wspaniałą książkę. „Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron” to pełna ważnych emocji, zabawnych sytuacji i cennych wartości książka, która spodoba się dzieciom w wieku około 6-10 lat. Z przyjemnością objęłam ją patronatem i bardzo polecam Wam jej lekturę. To pierwszy tom przygód nietypowej pary przyjaciół, a my już z niecierpliwością oczekujemy na kolejne.

 

koszyk

 

Pola jest wiedźmą, a jej przyjaciel Buster maszkaronem. Ona nie radzi sobie z zaklęciami, a on nie jest wcale przerażającą i złą bestią. Przyjaźnią się w tajemnicy, bo konwenanse nie pozwalają inaczej…

Pewnego dnia podczas szkolnych wycieczek oboje się spotykają i wtedy Pola udaje że nie zna Bustera. On ma w sobie coś niezwykłego – pod wpływem emocji zmienia się i gdy dopada go smutek staje się malutki, gdy jest radosny staje się duży i lekki jak balonik. Tym razem silne emocje spowodowały że zmalał, co wywołało śmiech jego kompanów. Wiedźmie było bardzo przykro z tego powodu i rzuciła pewne zaklęcie, które wywróciło jej życie do góry nogami. Stała się nagle lubiana i popularna, choć to wszystko nie było prawdziwe i uczciwe.

Pola szybko przekonała się kto jest prawdziwym przyjacielem. Uwierzyła też w siebie, bo jak się okazało nie jest zwykłą wiedźmą, tylko tą wyjątkową! Jak potoczą się losy tej dwójki? Co wydarzy się na ich wspólnej drodze? Ile oboje będą musieli znieść? Koniecznie sięgnijcie po tę historię. Bardzo polecam wspólną lekturę z dzieckiem. Dzięki tej historii będziecie mogli podjąć ze swoimi małymi czytelnikami wiele ważnych i potrzebnych tematów, np. dotyczących inności, wykluczenia, wywyższania się, a nawet dysleksji.

To bardzo ciepła i ważna opowieść, ma ogromne odniesienie do współczesnego świata i relacji między rówieśnikami. Wypełniona jest uroczymi ilustracjami, a duża i przejrzysta czcionka sprawia że czyta się ją błyskawicznie. Bardzo polecam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz