„Jan Marcin Szancer – Ambasador wyobraźni” – Niezwykły album o wielkim mistrzu ilustracji!

Kilka tygodni temu zupełnie przypadkowo dojrzałam w jednej z księgarni internetowych prawdziwą perełkę. Niezwykły album o wielkim mistrzu ilustracji. Zakupiłam go od razu, bez zastanowienia, bo jak mogłabym nie mieć w swoich zbiorach książki o tak niezwykłym człowieku? Gdy wzięłam ją do ręki autentycznie się wzruszyłam! Jest przepiękna, ciekawa i bije z niej tyle ciepła. Żadne zdjęcia nie oddadzą jej uroku.

 

koszyk

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa G&P. Wydana jest bardzo starannie. Ma duży format, twardą oprawę, dobrej jakości papier i jest szyta, liczy 318 stron. Posłuży na długie lata kolejnym pokoleniom czytelników.

Album jest bogaty w fakty z życia Jana Marcina Szancera, który był wybitnym artystą – ilustratorem, dziennikarzem, recenzentem, felietonistą, autorem bajek, redaktorem naczelnym w wydawnictwie, naczelnym redaktorem Biura Wydawniczego „Ruch”, organizatorem i szefem artystycznym teatru TV, malarzem, profesorem Akademii Sztuk Pięknych. Realizował także przedstawienie telewizyjne i teatralne, był autorem scenografii i kostiumów, trzykrotnie wystąpił w roli aktora, dwa razy w teatrze i raz w filmie. Projektował plakaty, pocztówki, znaczki. To On wzniósł polską ilustrację na wyżyny artyzmu.

W książce znajdziecie także twórczość artysty. Zebrano tu wspaniałe dzieła, które zachwycają i wzruszają. Jego charakterystyczna kreska rozpoznawana jest na całym świecie, a my zawsze będziemy dumni ze swojego mistrza!

Bardzo polecam Wam ten album. To prawdziwa kopalnia wiedzy o artyście, wypełniona po brzegi jego dziełami. Tę książkę trzeba mieć!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “„Jan Marcin Szancer – Ambasador wyobraźni” – Niezwykły album o wielkim mistrzu ilustracji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.