„Superkot. Klub komiksowy. Na przekór” tom 3 – Wydawnictwo JAGUAR

Macie ochotę na kolejne burzliwe spotkania klubu Superkota Dava Pilkeya, twórcy DOGMANA i KAPITANA MAJTASA? Michasia zaprasza dziś na recenzję trzeciego tomu tej przezabawnej serii!

Poniżej przypominamy recenzje wcześniejszych pozycji w serii:

„Superkot. Klub komiksowy” TOM 1

„Superkot. Klub komiksowy. Perspektywy” TOM 2

koszyk

Jeśli poszukujecie inspiracji czytelniczych na lato, chcecie zwalczyć nudę w czasie dłużącej się podróży lub zwyczajnie poszukujecie ciekawego, lekkiego komiksu do „pośmiania się” – to mam wspaniałą propozycję!

„Superkot. Klub komiksowy na przekór” to już trzeci tom z serii, którym mam przyjemność się z Wami podzielić! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zetknąć się z żadnym z tych tytułów to pokrótce wam o nich opowiem.

Klub komiksowy to stowarzyszenie zawiązane przez Superkota – czyli przez młodego kocia Pecia pod maską. Głównym celem członków – czyli aż dwudziestu jeden młodych żabek jest zdobycie umiejętności, potrzebnych przy tworzeniu własnych komiksów. Było kilka słów o rysunku, potem o perspektywie. Dziś jednak czas na wyjątkową lekcję – pokazanie, że nie talent w rysunku jest ważny, a ćwiczenia! Na czytelników czekają również wspaniałe niespodzianki w postaci komiksów stworzonych przez uczestników kursu – własnoręcznie przygotowane komiksy! „Gaciołaki”, „Mega Wtopa III”, i „Szkieletopsiak” to zdecydowanie moje ulubione – i zaledwie część opowieści przygotowanych przez żabki. A to nie wszystko! Znana już stałym czytelnikom prawdziwa awanturnica – Naomi, postanawia wysłać swój autorski komiks do wydawnictwa marząc o zdobyciu sławy.

Jesteście ciekawi, jakie jeszcze komiksy tym razem przygotowali uczestnicy klubu komiksowego? Czy komiks autorstwa Naomi (Wielkiej) zostanie przyjęty przez Panią z wydawnictwa? Jaki gość odwiedzi klub?
Podpowiem, że odpowiedzi na te pytania znajdziecie, towarzysząc w kolejnych spotkaniach klubu komiksowego!

„Superkot. Klub komiksowy na przekór” to taki typ komiksu, który „połknąć” można na raz. Genialne połączenie dziecięcego humoru, zakręconych emocji, kreatywnych idei i niepowstrzymanej twórczości to zapowiedź przedniej zabawy. Lekka, zachowana w przyjaznym stylu, który na dobre zgrał się z wizerunkiem bohaterów, zawsze dbająca o twoje dobre samopoczucie i będąca w stanie wyciągnąć cię ze szponów nudy książka zachwyci każdego miłośnika komiksu. Seria poleca się nie tylko samodzielnie czytającym – świetnie sprawdzi się także jako lektura rodzinna!

Nazwisko Dav’a Pilkeya znane jest prawdopodobnie większości miłośnikom literatury dziecięcej. Kto o nim nie słyszał ten szybko musi nadrobić zaległości! Seria komiksów „Dogman” oraz prawdziwy fenomen wśród tytułów dla dzieci – „Kapitan Majtas” to najczęściej wybierane pozycje tego autora. Dav Pilkey doskonale wie, jak rozśmieszać, tworzyć dowcipne dialogi oraz w niedostrzegalny sposób przemycać morał do każdej ze swych historyjek. „Superkotu” warto przyjrzeć się również wizualnie, gdyż jest to prawdziwy miszmasz technik artystycznych – w całości przedstawionych w bombowych barwach. Ostrzegam! To ten typ komiksu, który ogromnie zachęci cię do rysowania i kreowania własnych historyjek.

Bardzo, ale to bardzo serdecznie polecamy – zwłaszcza na okres wakacyjny! Niezależnie od formy spędzania letnich dni – czy to w domu czy w trakcie podróży – najnowszy tom Superkota od wydawnictwa Jaguar sprawdzi się wyśmienicie! Nie zwlekaj – komiks czeka! Koniecznie sięgnijcie także po poprzednie tomy, gdyż są wyśmienite równie mocno.

Michalina, lat 15

„Superkot. Klub komiksowy. Na przekór” TOM 3

Tekst i ilustracje: Dav Pilkey

Przekład: Stanisław Kroszczyński

Oprawa: miękka

Ilość stron: 224

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo JAGUAR

Dodaj komentarz