„Miej w sercu odwagę” – Przepiękna książka o akceptacji niepełnosprawności

Są takie książki, których wartość emocjonalna jest bezcenna. Takie, które poruszają serca i które stają się ważnym drogowskazem w życiu. O jednej z nich pragnę Wam dziś napisać!

„Miej w sercu odwagę” to opowieść mająca na celu uwrażliwić innych na osoby z niepełnosprawnością. Po książkę powinni sięgnąć wszyscy, bez względu na wiek, gdyż empatii i szacunku do drugiego człowieka często brakuje w naszych domach.

koszyk

Autorką książki jest Karolina Żuchowska, mam głównych bohaterek – Luny i Sol.

Pełne kolorów i uroku ilustracje przygotowała Ewelina Oleksiak.

Luna jest wesołą, rezolutną dziewczynką. Zmaga się z niepełnosprawnością i nosi ortezy, które pomagają jej w chodzeniu. Czasem boryka się ze wzrokiem innych, którzy sami nie wiedzą jak się zachować… Mama uczy ją i jej siostrę odwagi, dobroci, pokazuje córkom świat, udowadniając jednocześnie, że każdy ma wyjątkowy dar dobroci i odwagi, tylko nie zawsze o tym pamięta i czasami musi sięgnąć głębiej do serca, by go odkryć.

Tę książkę napisało życie, jest prawdziwa, szczera i bardzo potrzebna. Piękna i poruszająca opowieść pomoże zrozumieć dzieciom i dorosłym jak zachować się w kontaktach z osobami zmagającymi się z niepełnosprawnością. Otwarcie się na odmienność pomoże zrozumieć sytuację z każdej perspektywy i oswoić niepełnosprawność, która wciąż bywa w naszym społeczeństwie tematem tabu. To, czy ktoś porusza się inaczej, jeździ na wózku, czy zmaga się z innymi trudnościami nie może definiować go jako osoby. Każdy pragnie być akceptowany takim, jakim jest i to przesłanie powinno na trwale zakorzenić się w naszych umysłach.

Cenna, wartościowa, mądra książka. Koniecznie warto po nią sięgnąć. Z serca polecam!

„Miej w sercu odwagę”

Tekst: Karolina Żuchowska

Ilustracje: Ewelina Oleksiak

Oprawa: miękka

Ilość stron: 22

Dla dzieci: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.