„Cuda – niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych” – Wydawnictwo LIBRA

Bardzo lubię i ogromnie cenię ludową twórczość artystyczną. Folklor ma swój wyjątkowy klimat, który możemy pokazać dzieciom za sprawą wspaniałej książki, przygotowanej przez Mariannę Oklejak, cenioną polską ilustratorkę i graficzkę, która tworzy książki dla dzieci, plakaty i scenografie teatralne.

Książka „Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych” od wydawnictwa Libra jest przepiękną podróżą po sztuce, strojach ludowych, legendach i baśniach. Wszystko to odkryjecie dzięki licznym aktywnościom. Czekają na Was atrakcyjne wyzwania, w których trzeba bardzo wytężać wzrok. Jest odszukiwanie różnic, rozwiązywanie zagadek, łamigłówek, są nawet bardzo ciekawe i zawiłe labirynty.

koszyk

Źle się żyło Jasieńkowi i Wojtusiowi – dwóm braciom, którzy zostali na świecie sami. Zaczęła doskwierać im bieda, kłótnie wypełniały ich dni, aż wpadli na pomysł, by poszukać szczęścia w obcym świecie! I tu jest zadanie dla Was! Bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, bowiem to od Was zależy czy owe szczęście dopisze braciom. W tej podróży spotkacie postaci z legend i baśni, zachwycicie się wzorami inspirowanymi polskim folklorem, a przede wszystkim dowiecie się, czy bracia osiągną swój wymarzony cel.

Macie ochotę na taką literacką podróż? Lubicie aktywne czytanie? Cenicie wyjątkowe, nietuzinkowe książki?

Ta pozycja zachwyci nie tylko najmłodszych czytelników. Ja bawiłam się przy niej równie dobrze jak Staś, a wiele zadań wymagało naprawdę długiego główkowania i wpatrywania się w obrazy. Przepiękna, pełna barw i klimatu opowieść, przygotowana z pasją, sercem i miłością do polskiej kultury ludowej.

Bardzo polecamy!

„Cuda – niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych”

Tekst, ilustracje i projekt graficzny: Marianna Oklejak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo LIBRA

Dodaj komentarz