„Franek Błyskwica. Sen na Gradowej Górze” – Wydawnictwo ADAMADA

Z radością i ogromną przyjemnością patronuję książkom od gdańskiego wydawnictwa ADAMADA. Dziś zapraszam Was na świeżutką nowość, dzięki której poczujecie się niczym najprawdziwsi detektywi!

„Franek Błyskawica. Sen na Gradowej Górze” to pełna perypetii, humoru i akcji opowieść autorstwa Agnieszki Śladkowskiej, z uroczymi ilustracjami Ewy Poklewskiej – Koziełło. Książka idealna nie tylko na wakacje!

koszyk

Franek bardzo lubi swoje miasto. Gdańsk ma według chłopca swój wyjątkowy klimat i tajemniczość. Pewnego dnia, gdy spoglądał z góry na miasto poczuł, że ktoś na niego patrzy… Wysoki mężczyzna, z zakręconym wąsem i czarnymi, starannie ułożonymi lokami, w dziwnym, niecodziennym stroju i lśniących butach opowiedział chłopcu o swoim problemie. Przez wiele lat marzy, by rozwikłać zagadkę, która nie daje mu spokoju! Franek stał się idealnym powiernikiem i choć ta sytuacja bardzo go zadziwiła to nie wahał się chwili i postanowił pomóc generałowi Heinrichowi Heinzowi.

Sto osiemnaście lat temu właśnie tu mężczyzna poznał złotowłosą piękność Mary Ann. Pragnął, by kobieta został jego żoną, ale… To jest właśnie zadanie dla Franka! Kobieta wszystko zamieniała w zagadki i żarty, a czasy były niespokojne. Generał bardzo pragnie znaleźć odpowiedź na swoje oświadczyny. Ostatnie słowa kobiety brzmiały: „Gdy zobaczysz serce zamknięte w kole, to znak, że ta wskazówka prowadzi cię do celu, a u niego, mój przyjacielu, do wyboru bursztyn lub mysi ząb. Bursztyn znaczy, że się zgadzam, a ząb – idź mi stąd”. Ładna żartownisia z tej Mary Ann, ale jeszcze ciekawsza okaże się cała akcja detektywistyczna i rozwikłanie zagadki!

Jesteście ciekawi, czy Franek Błyskawica podoła zadaniu? Czy Mary Ann chciała poślubić generała? Co w ogóle stało się z kobietą? Czy zostawiła jakiś znak? Koniecznie wybierzcie się w tę nostalgiczną, historyczną podróż! Powieść naszpikowana jest ciekawymi wątkami z dawnych lat, legendami, ale nie zabrakło współczesności i dobrego humoru. To połączenie gwarantuje doskonałą lekturę dla całej rodziny!

Polecamy serdecznie i koniecznie sięgnijcie także po wcześniejszy tom, zatytułowany „Franek Błyskawica”. Każdą opowieść można czytać niezależnie. Obie są fantastyczne!

„Franek Błyskawica. Sen na Gradowej Górze”

Tekst: Agnieszka Śladkowska

Ilustracje: Ewa Poklewska – Koziełło

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz