„Superkot. Klub komiksowy. Perspektywy” TOM 2 – Wydawnictwo JAGUAR

Pamiętacie pierwszy tom przezabawnej serii komiksowej dla dzieci, autorstwa Dava Pilkeya, twórcy DOGMANA i KAPITANA MAJTASA? Jeśli nie, to koniecznie zajrzyjcie do wpisu TUTAJ!

Dziś Misia zaprasza Was na recenzję drugiego tomu barwnej, wciągającej i pełnej humoru serii powieści graficznych! Superkot po raz kolejny skradł nasze serca.

koszyk

Kilka miesięcy temu miałam przyjemność podzielić się z Wami pierwszym tytułem, a dziś przyszła pora by zaprezentować kontynuację serii, czyli tom drugi: „Superkot. Klub komiksowy. Perspektywy”.


Oprócz cennych wskazówek dotyczących tworzenia własnych, komiksowych dzieł, odkryjemy pewien problem, z którym Kocio Pecio od pewnego czasu się boryka: a dotyczy on ogromnego wydurniania się! Od pewnego czasu uczestnicy Klubu Komiksowego Kocia Pecia nie zawsze potrafią utrzymać swoje emocje w ryzach, przez co dochodzi do marnowania czasu. Jakby tego było mało, Melvin wraz z Naomi, jak to w najbardziej kochającym się rodzeństwie bywa, wszczynają liczne kłótnie i sprzeczki pomiędzy sobą. Jak myślicie – czy uda im się odnaleźć wspólny język?


Przejdźmy jednak do przyjemniejszych tematów! Jak można domyśleć się już po tytule książki, misją przewodnią lekcji w klubie komiksowym u Kocia Pecia jest perspektywa! To zagadnienie od lat spędza sen z powiek wielu artystom. Na szczęście po naszej stronie stoi Pecio, od którego naprawdę wiele można się nauczyć! Podczas spotkania w komiksowym klubie zdobędziemy wiele rad: między innymi odkryjemy tajniki malowania w 3D, począwszy od napisów, a skończywszy na budynkach. Znajdziemy także przewodnik krok po kroku malowania niektórych z postaci! Temat w prosty i jasny sposób dotrze nawet do tych, którzy ołówek w ręku mają tylko okazjonalnie.


Jakby tego było mało, wewnątrz komiksu znajdziemy… więcej komiksów! I to napisanych przez samych członków tego fantastycznego komiksowego klubu. „Czasomarnowacze”, „Kafar Spajdernoga”, „Megawtopa”, „Szkieletopsiak”, „Dzieciątko Fifi” czy „Marek Cykadek i Tadek Kalmarek” to zaledwie część tytułów, jakie z dumą zaprezentują nam uczestnicy komiksowego kółka. Ich czytanie zdecydowanie należało do moich ulubionych elementów książki!

Po książkę sięgnęłam już kilka dni temu i zupełnie przepadłam! Z racji, iż komiks nie należy do opasłych, nie mogłam oderwać się od lektury, począwszy od pierwszej po ostatnią stronę. Przeczytałam ją jednym tchem i, wbrew pozorom, dała mi wiele do myślenia. Bardzo cenię autora książki, który wiecznie ma głowę pełną pomysłów i potrafi je przerodzić w fantazyjne fabularne przygody, tworząc coś zupełnie nowego i tym samym sprawiając nieopisaną frajdę dzieciom.

Bardzo się cieszę, że Dav Pilkey zaszczycił nas kolejnym ze swoich komiksowych dzieł. Teraz i my możemy cieszyć się tą literacką ucztą – do czego zresztą gorąco zachęcam! Zarówno niepowtarzalna szata graficzna – w postaci szerokiej gamy kolorów, jak i wbrew pozorom bogata fabuła zdecydowanie nie tylko poprawi wam humor, ale i wpoi w głowy ważne wartości. A do tego te prześmieszne ilustracje. Cudo!

Ciekawa historia nie skupia się jedynie na malowaniu. Autor porusza ważny temat odnajdywania „wspólnego języka” i udowadnia, że kłótnia nie jest żadnym rozwiązaniem. Jest to pokłon w stronę przyjaźni oraz wspaniała lekcja nauki patrzenia z innej perspektywy na daną sytuację, co uważam za ważny i istotny temat. Wypełniona humorem rozczulająca opowieść której nie sposób przerwać w połowie!

Ogromnie zachęcam was do lektury tej książki, jak i całej serii! Pozycja ta będzie idealną propozycją dla początkującego czytelnika, a także do wspólnego, rodzinnego czytania. Zdecydowanie książka przypadnie do gustu młodym twórcom komiksów jak i fanom twórczości Dav’a Pilkey’a. Mam nadzieję, że niedługo będziemy musieli czekać na jej kontynuację i oczywiście zapraszam Was do lektury. Ołówek w dłoń i do dzieła!

Michalina, lat 15

„Superkot. Klub komiksowy. Perspektywy” TOM 2

Tekst i ilustracje: Dav Pilkey

Przekład: Stanisław Kroszczyński

Oprawa: miękka

Ilość stron: 224

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo JAGUAR

Dodaj komentarz