Śrubek i tajemnice Maszynerii – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Z ogromną przyjemnością objęłam patronatem powieść „Śrubek i tajemnice Maszynerii”, a z jeszcze większą satysfakcją przeczytały ją moje dzieci.

Dziś swoje wrażenia z lektury opisała moja córka, Michalina. Zapraszam na recenzję 🙂

koszyk

„Śrubek i tajemnice Maszynerii” to książka warta polecenia. Już z okładki można domyślić się, że będzie to opowieść w dużej mierze związana ze światem maszyn i robotów. Nawet, jeżeli nie jesteś fanem tych tematów to powinieneś sięgnąć po tę książkę, ponieważ jest ogromnie wciągająca. W świecie głównego bohatera, Śrubka, wybucha epidemia wirusa, na którego nie można znaleźć skutecznego antidotum. Coraz częściej słychać o nowych przypadkach zarażonych wirusem robotów. Śrubek oraz jego przyjaciele postanawiają odnaleźć coś lub kogoś, dzięki czemu mogliby odkryć przyczynę oraz znaleźć antywirusa na tę chorobę. Niestety, nie jest to takie proste. W końcu rząd ustanawia kwarantannę, która ogranicza wiele wyjść z domu, zamyka niektóre miejsca i ogranicza przebywanie w dużej ilości robotów. Śrubek wspólnie ze swoją paczką włamują się do firmy, w której wynaleziono wirusa. To tam odnajdują ważne informacje na ten temat, a ich teorie się potwierdzają. Odkrywają również, że rząd kłamie i nie panuje nad sytuacją. Młode roboty wywieszają plakaty z zawartą prawdą, lecz są one szybko zdejmowane przez poliboty. Na szczęście mimo to po Maszynerii rozchodzą się plotki i informacje na ten temat i zaczynają się protesty. To jednak nie koniec tej przygody! Młodzi bohaterowie przeżywają jeszcze kilka przygód, nie raz natykają się na niebezpieczeństwo i udowodniają, że nikt nie jest zbyt mały, aby ratować świat!

Książka jest warta polecenia nie tylko dla fanów robotów albo mechaniki, lecz także dla fanów zagadek czy opowieści detektywistycznych. Książka jest pełna akcji i już na pierwszych stronach można wciągnąć się w przygodę! Młody bohater, robot Śrubek jest odważny, pomocny oraz potrafi narazić się dla dobra wszystkich. Wspólnie z przyjaciółmi stara się odkryć prawdę. W książce znajdują się bardzo ładne, kolorowe ilustracje Grażyny Rigall, bardzo ułatwiają one wyobrażenie sobie bohaterów, a trzeba powiedzieć, że każdy robot różni się od siebie i jest wyjątkowy. Może i czcionka nie jest zbyt duża, jednak mimo to szybko czyta się tę opowieść. Trzeba również dodać, że podczas czytania wciąż dzieje się coś ciekawego i nigdy nie można przewidzieć, co zdarzy się bohaterom na następnej stronie. Bardzo polecam!

Michalina, lat 12

„Śrubek i tajemnice Maszynerii”

Tekst: Jan Bliźniak

Ilustracje: Grażyna Rigall

Oprawa: twarda

Ilość stron: 176

Wydawnictwo Adamada

Dla dzieci: 8+

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

4 thoughts on “Śrubek i tajemnice Maszynerii – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Dodaj komentarz