Wielka Księga Kici Nici – Alina Przydatek

Bardzo doceniam rękodzieło, dlatego nie mogłam oprzeć się tym dwom uroczym bohaterkom! Myszka i Króliczka zagościły w naszym domu, a wraz z nimi książka „Wielka Księga Kici Nici” pełna wartościowych historii, pomysłów na kreatywną zabawę i propagowania zdrowego stylu życia.

koszyk

Autorką książki jest Alina Przydatek. Wykonała ona również ręcznie Myszkę Soniulindę i Króliczkę Matildę. Jestem oczarowana pluszowymi bohaterkami książki! Są dopracowane w każdym detalu i zachwycają nie tylko dzieci.

Książka bardzo mile mnie zaskoczyła. Wraz z gałgankowymi postaciami o artystycznych duszach wybierzecie się w bajkową przygodę oswajając języki angielski i włoski. Autorka zadbała o to, by pokazać czytelnikom jak ważne jest zdrowe odżywianie i jak dużo możemy czerpać od matki natury. Dzieci przekonają się, że witaminy i błonnik znajdą w warzywach i owocach, a nie w słodyczach. Weźmiecie także udział w wyprawie do Włoch i Wielkiej Brytanii, by poznać obyczaje tamtejszych mieszkańców. Bardzo ciekawy jest także rozdział o sporcie, w którym odkryjecie sposoby na mądrze i zdrowo spędzony czas. Mali czytelnicy poznają dyscypliny sportowe i przekonają się że takie aktywności uczą również wytrwałości, podnoszą odporność i wzmacniają organizm. Bohaterki przypominają także o kasku i odblaskach! Książka sprawdzi się nawet na świąteczny czas. Będzie domek z piernika i przepis na wspaniałą Gwiazdkę, w której warto docenić słowa: „Czyń tyle dobra, ile gwiazd na niebie, bo dobro zawsze powróci do Ciebie”.

Jest także „Bajka o jajkach” mówiąca o świętach wielkanocnych i powitaniu wiosny, która uczy empatii i życzliwości, natomiast w bajce „Sport to zdrowie” główny bohater Maruda, jako jedyne dziecko na boisku, wykazuje zdrowy rozsądek i zapobiega tragicznemu wypadkowi. Jego postawa uczy, że nie warto oceniać charakteru na podstawie pierwszego wrażenia i że w każdym człowieku odnajdujemy pozytywne cechy.

W części drugiej znajdziecie bardzo dużo pomysłów na kreatywne zabawy. Kody niespodzianki pokażą Wam jak zrobić teatrzyk, wycinanki, czekają także gotowe scenariusze przedstawień i piosenki do musicalu, są również rysunki do kolorowania. Dzięki tak wielu propozycjom młodzi czytelnicy mogą odkryć w sobie prawdziwych artystów!

Książkę wyróżnia coś jeszcze! Dzieci znajdą tu bilety do Amatorskiego Kina Kici Nici na kanale YouTube, a obejrzane filmy z pewnością zachęcą każdego młodego artystę do nakręcenia własnej bajki. Można do nich wykorzystać pluszowe maskotki, które przygotowała autorka i które również są w sprzedaży na jej stronie: www.KiciNici.pl

Ciekawa propozycja dla całej rodziny! To niesamowite jak wiele wartościowych przekazów mogą przynieść gałgankowe postacie. Bardzo polubiliśmy te dwie urocze bohaterki i z przyjemnością będziemy powracać do ich przygód.

Autorka bajek wraz z bohaterkami Kici Nici – Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą zaprasza dzieci na spotkania z niezwykłą przygodą. Są to:

  • Spotkania autorskie rozwijające dziecięcą pasję czytania
  • Warsztaty Kici Nici zawierające elementy nauki języków obcych i teatru
  • Nauka kreatywnego pisania z elementami bajkoterapii
  • Wielkanocne, słodkie spotkania z Bajką o jajkach
  • Piernikowe warsztaty Kici Nici i przepis na święta
  • Animacje na życzenie
  • Spotkania z przygodą dla eventów i firm.
Kici Nici

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.