WegeBajki – książka dla dzieci o diecie roślinnej

Bardzo się cieszę, że w naszym domu zagościła książka o wegetarianizmie. Z roku na roku nasza świadomość odnośnie wartości diety roślinnej jest coraz większa, sami ograniczamy spożycie mięsa i coraz częściej wybieramy pokarmy roślinne. Jak na ten temat rozmawiać z małymi dziećmi? Jak przystępnie wytłumaczyć, że w roślinach jest moc, a produkcja mięsa szkodzi planecie? Z pomocą przychodzą „Wegebajki”, które uświadomią małych czytelników jak bardzo możemy zmienić świat na lepszy!

Książkę możecie zakupić bezpośrednio u autorki, przez Facebook i Instagram (koszt 18,50 zł + 4 zł wysyłka) lub w sklepie: www.PandaWanda.pl.

Autorką książki jest Dorota Żywko, zaś ilustracje przygotowała Zuzanna Kledzik. Na 40 stronach powieści znajdziecie dwie rodziny – Rumianka i Mięty. Dzieci z tych rodzin postanowiły podjąć się wyzwania i małymi krokami zaczęły szerzyć świadomość odnośnie roślinnych pokarmów. Przygotowały przejrzyste plansze o najważniejszych powodach, dla których warto zmienić swój jadłospis. Czytelnicy dowiedzą się, że zwierzęta hodowlane powinny mieć prawo do życia bez przemocy, obalony zostanie mit, iż ci którzy nie jedzą mięsa nie mają sił, ani witamin. Ponadto najmłodsi przekonają się, że produkcja mięsa wytwarza bardzo dużo gazów cieplarnianych, które szkodą nam wszystkim. To niestety jeden z największych trucicieli planety. Znajdziecie tu świetne ilustracje, które pokazują, że jedzenie roślinne wymaga dużo mniej wody i ziemi.

Książka skierowana jest do dzieci w wieku 4 – 8 lat, choć da wiele do myślenia także dorosłym. Cenię ją za to, że nie straszy, nie poucza, nie nakazuje, nie pokazuje tylko jednej drogi. Rumianek i Mięta zachęcają, by spróbować, by jeden dzień w tygodniu przeznaczyć na dietę roślinną. Takie dania można szybko i łatwo przygotować.

Wartościowa i mądra lektura. Warto po nią sięgnąć i budować świadomość, bo każdy z nas może zmienić świat na lepszy, małymi krokami, bez wielkich wyrzeczeń i ze smakiem! Bardzo polecam.

Znalezione obrazy dla zapytania wegebajki logo

Dodaj komentarz