Minecraft KRES – Wydawnictwo MUZA

Dziś recenzję przygotowała moja córka, Michasia. Jest wielką miłośniczką Minecrafta, dlatego z przyjemnością sięgnęła po tę książkę. Zapraszam do lektury 🙂

koszyk

Głównymi bohaterami powieści z tego świata Minecrafta jest rodzeństwo dwóch wyjątkowych endermanów, którzy we wczesnym wieku stracili swoich rodziców. Przez to wydarzenie inne endermany traktują Mo oraz Fina jako gorszych od siebie. Rodzeństwo nie jest dopuszczane do specjalnych zajęć. Siostra wspólnie z bratem spędzają dużo czasu na podziwianiu smoka, który krąży nad Endem, czasem odzywając się do niektórych jego mieszkańców, choć robią to bardzo rzadko. Pewnego dnia dorośli endermani informują, że niedługo z górnego świata mogą do nich dostać się ludzie. Oprócz tego moby dowiadują się też o dyni, która pozwala bez wykrycia udawać innego endermana. Od tego momentu wszyscy stają się podejrzliwi. W Endzie na pewno nie jest już tak bezpiecznie jak wcześniej i nie wiadomo, czy nie ma tu tajnych szpiegów. Mo oraz Fin przeżyją wiele przygód, które nigdy nie mogłyby spotkać innych endermanów.

Po okładce od razu można się domyślić, że będzie to opowieść ze świata Minecrafta, widać na niej niezwykłą krainą, zwaną Kresem. Zwiastuje to dobrą przygodę kilku graczy oraz mobów w tym świecie. W środku nie znajdziesz niestety żadnych ilustracji, dlatego całą akcję oraz wygląd trzeba sobie wyobrazić samemu. A jest co sobie wyobrażać! Czcionka nie jest zbyt duża, oprócz tego do przeczytania jest wiele stron, dlatego książka nadaje się dla większych czytelników. Trzeba podkreślić, że podczas czytania występują ogromne zwroty akcji i tego, co stanie się na następnej stronie nie sposób się domyślić. Oprócz tego można dowiedzieć się wiele o tajemnym życiu endermanów, bo właśnie w ich świecie rozgrywa się cała przygoda. Po przeczytaniu każdy fan Minecrafta, nie ważne czy jest bardziej zaawansowany czy mniej, chętnie odwzoruje przygody niezwykłych bohaterów w samej grze! Bardzo polecam dla każdego miłośnika ogromnych przygód, dużych zwrotów akcji oraz oczywiście wszystkim graczom! Dla tych, którzy chętnie wciągną się w przychody czekają jeszcze dwa, wydane wcześniej tomy przygód innych bohaterów, lecz również ze świata Minecrafta.

Michalina, lat 12

„Minecraft. Kres”

Tekst: Catherynne M. Valente

Tłumaczenie: Ewa Ziembińska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 352

Wydawnictwo: MUZA

Znalezione obrazy dla zapytania muza wydawnictwo

Dodaj komentarz