Garść nowości od wydawnictwa Pryzmat – książki aktywizujące i o emocjach

Dziś przygotowałam dla Was wpis o ciekawych książkach aktywizujących i edukacyjnych, które wspierają dzieci w nauce i utrwalaniu pisania, ortografii, matematyki. Jest także jedna ciekawa pozycja poruszająca temat emocji.

Wszystkie książki ukazały na nakładem wydawnictwa Pryzmat i możecie znaleźć je w księgarniach, lub w oddziałach Poczty Polskiej.

„Emocje i rozterki żabki Amelki” to zbiór dziewięciu opowiadań poruszających codzienne sytuacje życiowe, z którymi zmierza się każdy z nas. Tytułowa żabka Amelka i jej przyjaciółka Monika pokazują dzieciom jak regulować emocje i rozwiązywać problemy. Historie poruszają takie tematy jak: rozczarowanie, strach, złość, gniew, niezdecydowanie, zaskoczenie, wstyd, radość i smutek. Autorką książki jest Katarzyna Michalec, a ilustracje przygotował Marcin Południak.

To jedna z ulubionych książek Stasia, bardzo często ją czytamy. W serii możecie znaleźć także drugi tom – „Kolejne emocje i rozterki żabki Amelki”.

Ortograficzne zadania z wyrazami do zapamiętania” to zbiór trzech tytułów, dzięki którym dzieci będą mogły wytworzyć nawyk właściwej pisowni wyrazów z „ch”, „h”, „rz”, „ż”,”u” i „ó”. Znajdziecie tu różnego rodzaju aktywności, więc każde dziecko może wybrać coś dla siebie. Są krzyżówki, rebusy, zagadki, diagramy, łączenie w pary, labirynty, logogryfy obrazkowe, zabawy w słowa, a także przejrzysty słowniczek z wyrazami do utrwalania. Pod koniec każdej publikacji jest także gra, która uczy przez zabawę! Bardzo polecam. Książki są przejrzyście i ciekawie przygotowane.

„Ćwiczenia grafomotoryczne. Szlaczki” to seria dla dzieci w wieku około 4 – 6 lat, które doskonalą precyzję ruchów ręki. Znajdziecie tu ćwiczenia rysowania po śladzie oraz samodzielnie. To także wstęp do ćwiczeń kaligrafii i utrwalania umiejętności poprawnego płynnego pisania liter i połączeń literowych. Świetna rozgrzewka przed zerówką, lub pierwszą klasą.

„Matematyka praktyczna” to zbiór trzech tytułów, utrwalających i rozszerzających wiedzę w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej. Zadania są tak przygotowane, by pomogły rozwiązywać codzienne sytuacje w życiu. Znajdziecie tu zagadnienia z pojęciem czasu, pojemności, ważenia, płacenia. Dzieci oswoją zegar, kalendarz, termometr, jedności długości, ważne daty, liczenie w poszerzonym zakresie liczbowym i wiele, wiele więcej. Książki są przystępnie przygotowane, a zadania bardzo urozmaicone.

„Mnożenie i dzielenie. Ćwiczenia wspomagające pamięciowe liczenie w zakresie 100” to aż 80 stron działań arytmetycznych i ciekawych zadań praktycznych w formie tekstowej, wspieranych rysunkami, tabelkami, schematami. Zadania mają pomóc utrwalić mnożenie. W serii znajdziecie także zakres do 30 i do 50. Ćwiczenia są bardzo urozmaicone. Znajdziecie tu łączenie w pary, grafy, łańcuchy liczbowe, quizy, diagramy, labirynty, osie liczbowe. Jest także liczenie na czas i pomysł na grę w karty z tabliczką mnożenia. Każdy znajdziecie coś dla siebie – sposobów na naukę jest wiele.

https://pryzmat.edu.pl/img/pryzmat-logo-1584705584.jpg

Dodaj komentarz