KOCYK – Wydawnictwo KROPKA

Mamy w swojej biblioteczce książki, które na zawsze z nami zostaną. Te wyjątkowe, wzruszające, pięknie zilustrowane, takie naj naj, które chcę przekazać kolejnym pokoleniom. Wśród nich jest „Kocyk” – ciepła, prosta opowieść o miłości, dzieciństwie i upływającym czasie.

koszyk

Autor: Miguel Gouveia

Ilustracje: Raquel Catalina

Tłumacz: Monika Świda

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Wydawnictwo KROPKA

Dla dzieci: 5+

Gdy mały Józef przyszedł na świat czekał na niego piękny, ręcznie szyty kocyk. Wiele miesięcy przygotowywał go jego dziadek. Był to podarek dla pierwszego wnuka. Chłopiec dorastał, a koc cały czas mu towarzyszył, byli nierozłączni. Z biegiem czasu mama chciała go wyrzucić, miał bowiem dziury i był bardzo brudny. Józef nie pozwolił na to! Wybrał się do pracowni dziadka, który był krawcem, a ten znalazł sposób, by „wyczarować” z koca coś innego. I tak zaczyna się historia wspaniałej pamiątki, która z koca zamieni się w wiele części garderoby, aż zniknie zupełnie, choć nadal pozostanie w sercu chłopca…

„Kocyk” to wymowna, piękna opowieść wywodząca się z żydowskiej tradycji ustnej, która udowadnia, że czas przemija, ale moc opowieści trwać będzie zawsze. To pokłon w stronę rodzinnych więzi, przywiązania, miłości, szacunku do bliskich i pamiątek po nich. Ma niezwykłe, zaskakujące zakończenie. Bardzo polecam! Sięgnijcie po nią, jest ciepła jak ukochany kocyk i bije z niej wiele wspaniałych emocji.

https://admin.kropka.hosting.hqhost.pl/upload/media/default/0001/01/d906cc9f14fa4b59527c992fcad4f4322dfc669f.jpeg

Dodaj komentarz