„Skrętka na tropie Sztucznej Inteligencji”

Dziś nasz patronat 🙂

Skrętka powraca! Bardzo ucieszyliśmy się na wieść o nowych przygodach naszej ulubionej Skrętki – bohaterki książek Pawła Skiby. Tym razem autor porusza w powieści bardzo aktualny i ważny temat, dlatego nowy tytuł – „Skrętka na tropie Sztucznej Inteligencji” to niezwykle ważna i potrzebna lektura, pomagająca zrozumieć jak działa i czym właściwie jest AI (Artificial Intelligence) czyli Sztuczna Inteligencja.

koszyk

Czy korzystacie już ze Sztucznej Inteligencji? Jest ona już powszechnie stosowana w wielu dziedzinach i ma zastosowanie w miejscach, których czasami byśmy o to nawet nie podejrzewali. Może również macie styczność z efektami jej działania nie zdając sobie z tego sprawy. Książka wprowadza czytelnika w zagadnienie wskazując przykłady działania i zastosowania AI.

Dowiemy się, czy AI jest faktycznie inteligentna oraz jak przebiega proces jej nauki. Wszystko jest opisane w sposób przystępny dla nawet osób mało obeznanych w technologiach. Zagadnienia techniczne wplecione są w przygody Skrętki oraz jej przyjaciół. Tym razem w świat AI tytułową bohaterkę wprowadza inteligentny odkurzacz, który jak się okazuje, zbudowany jest z wykorzystaniem tej technologi.

Książka porządkuje podstawowe pojęcia z zakresu Sztucznej Inteligencji w sposób przyjazny dla najmłodszych czytelników. AI to obecnie główny kierunek rozwoju informatyki na świecie, dlatego tak ważne jest zrozumienie jej podstaw, możliwości oraz zagrożeń, które może wnosić. Skrętka opowiada nam m.in. o zastosowaniu AI w rozpoznawaniu mowy, wyjaśnia czym są chatboty, deepfake oraz narzędzia do generowanie obrazów. Są to obecnie najważniejsze gałęzie rozwoju tej technologii, ich zrozumienie daje szanse na zrozumienie najbliższej przyszłości.

Wartościowa, mądra i bardzo ważna lektura! Polecam ją do wspólnego, rodzinnego czytania i podejmowania rozmów z dziećmi o technologiach, które kształtują nasz nowoczesny świat. To opowieść napisana z dużą dozą humoru, lekkością i przygód, dlatego nie sposób się od niej oderwać.

My pokochaliśmy Skrętkę całym sercem już od pierwszego tomu i już dziś czekamy na kolejne spotkanie. Jeśli jej przygody zainteresowały również Was to koniecznie sprawdźcie pozostałe książki z tej serii:

„Skrętka na tropie Sztucznej Inteligencji”

Tekst: Paweł Skiba

Ilustracje: Ewelina Oleksiak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 72

Dla dzieci: 5+

ISBN: 9788396425539

Dodaj komentarz