Skrętka na tropie technologii – Paweł Skiba

Dziś kilka słów o książce, która według mnie jest jednym z najciekawszych odkryć tego roku! Ach, właściwie nie tylko według mnie, ale według całej mojej rodzinki. Gdy zaczęłam czytać ją z dziećmi szybko z drugiego pokoju dołączył do nas tatuś, pytając co to za świetna i pomysłowa książka.

„Skrętka na tropie technologii” to książka pełna przygód, doskonałej fabuły i dużej dawki wiedzy. Historia odkrywa przed dziećmi świat nowych technologii w niezwykle pomysłowy, przystępny i ciekawy sposób. Lektura spodoba się starszym przedszkolakom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, idealna do wspólnego, rodzinnego czytania.

koszyk

Chcesz przetestować Skrętkę przed zakupem?

Zapoznaj się z tekstem i ilustracjami pierwszego rozdziału
Tu pobierzesz darmowy rozdział 🙂

Moje dzieci od zawsze fascynują się nowymi technologiami. To z pewnością sprawka tatusia, który swoje zawodowe życie oddaje tej właśnie pasji. Ale jak najmłodszym opowiedzieć czym jest skrętka, czujnik ruchu, drukarka 3D, router, czy kamera? Najlepiej poprzez przygodową, fascynującą książkę!

Pewnego dnia do sklepu z elektroniką przyszedł na zakupy mały chłopiec. Kupił trzy skrętki potrzebne mu do budowy sieci, niestety podczas drogi do domu jedna z nich wypadła mu z plecaka i trafiła do podziemnego parkingu. Ach, może nie każdy z Was wie kim jest główna bohaterka – skrętka? Już wam wyjaśniam. Jest to kabel zakończony specjalnymi złączami nazywanymi 8P8C, wewnątrz którego znajduje się aż osiem bardzo cienkich, miedzianych żyłek, we własnych, kolorowych osłonkach. Te małe żyłki są dobrane w pary i specjalnie ze sobą skręcone, dlatego nazywamy je skrętkami.

I to właśnie ONA – jedna, zagubiona skrętka zabierze was w świat tego wszystkiego co otacza nas z każdej strony, a co czasami trudno jest zrozumieć młodym czytelnikom. Dzieci poznają zasady działania czujnika ruchu, światła podczerwonego, kamery internetowej, czy drukarki 3D. Dowiedzą się także czym jest e-mail, sieć domowa, router oraz Internet. W tym wszystkim skrętka będzie szukała swojego miejsca w świecie technologii i oczywiście je znajdzie! A jak? Koniecznie się o tym przekonajcie i sięgnijcie po tę wspaniałą, szalenie ciekawą i mądrą opowieść.

Bardzo, bardzo długo brakowało na rynku książki dziecięcej TAKIEJ pozycji! Historia w atrakcyjny sposób zabiera dzieci w cyfrowy świat, udowadniając, jak wiele ważnych funkcji on niesie. Autor, Paweł Skiba przygotował cenne kompendium dla dzieci i dorosłych, zamieszczając pod koniec publikacji „Pomocnik dla rodziców”.

Książkę przeczytaliśmy jednym tchem i z pewnością będziemy do niej wracać. Mam nadzieję, że seria będzie się szybko rozrastać, bo takich książek nam potrzeba. Polecamy całym sercem.

„Skrętka na tropie technologii”

Tekst: Paweł Skiba

Ilustracje: Ewelina Oleksiak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 50

Dla dzieci: 5+

Dodaj komentarz