Nauka. To Lubię – Jak działa? Tak działa! Człowiek i Kosmos – wspaniałe książki popularnonaukowe dla najmłodszych

Znacie Nauka.To Lubię? To nie tylko fantastyczny kanał naukowy i serwis internetowy, prowadzony przez doktora fizyki i popularyzatora nauki Tomasza Rożka, ale także świetne książki, które w ciekawy i przystępny sposób opowiadają o świecie.

Dziś chciałam pokazać Wam pozycje z serii Biblioteka Nauka. To Lubię.

Książki kipią od ciekawostek i naukowych faktów! Wiedza podana jest prostym, zrozumiałym językiem już dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Świetnym uzupełnieniem serii książek o ciele człowieka i kosmosie są zeszyty zabaw, wypełnione mnóstwem różnorodnych aktywności.

To wspaniałe propozycje dla dzieci, które chcą wiedzieć więcej!

Kupując książki w sklepie Fundacji Nauka. To Lubię, założonej przez dr. Tomasza Rożka pomagasz tworzyć kolejne darmowe materiały dla dzieci i dorosłych oraz wspierasz wartościowe projekty młodych naukowców.

koszyk

Książki możecie kupić w komplecie, lub pojedynczo!

www.NaukaToLubie.store

Ciało człowieka to prawdziwa skarbnica tajemnic, a dzieci potrafią zadawać naprawdę zaskakujące pytania!

Ta książka jest rewelacyjnym przewodnikiem po ludzkim organizmie i wartościową lekturą nie tylko dla dzieci. Znajdziecie w niej wiedzę o układach: krwionośnym, nerwowym, pokarmowym, oddechowym, kostnym, mięśniowym i odpornościowym. Oprócz wiedzy autor zawarł w niej także ważnych odkrywców, których wiedza bardzo zaznaczyła się w dziejach ludzkości.

Macie ochotę przyjrzeć się bliżej neuronom? Ciekawi Was budowa mózgu? A może chcecie dowiedzieć się po co oddychamy, z czego zbudowane są nasze kości lub jak to dzieje, że potrafimy chodzić?

Świetna, bardzo przejrzyście napisana i bogato zilustrowana książka. Duża czcionka zachęci do lektury początkujących czytelników.

Naukowa podróż w kosmos odkryje przed Wami wiele faktów i ciekawostek. Przyjrzycie się bliżej planetom, zrozumiecie jak działa Układ Słoneczny i poznacie czołowych odkrywców.

Czy na Księżycu będą budowane rakiety, którymi będziemy kiedyś latali na Marsa? Co to znaczy, że Ziemia jest żywa geologicznie? Dlaczego woda na Marsie zniknęła? Czym są planetoidy? Do czego służy radioizotopowy generator? Czy inteligentne drony będą już niedługo badały planety i księżyce?

Niebo kryje tak wiele tajemnic! Na szczęście o wielu z nich możemy przeczytać w książce, która otwiera oczy na to, co jest tak trudno dostępne.

Wspaniała publikacja. Fakty przedstawione są tak ciekawie, że z przyjemnością można odkrywać naukę. Aż chce się wiedzieć więcej!

Koniecznie zajrzyjcie na stronę www.NaukaToLubie.store po inne wartościowe lektury i gry, które w ciekawy, interesujący i mądry sposób przedstawiają fakty o świecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.