„Soul Riders. Księga Ciemności” – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dziś Michasia zaprasza na finałowy tom trylogii Soul Riders z uniwersum Star Stable!

Jeśli nie znacie jeszcze tej serii to koniecznie zajrzyjcie do wcześniejszych wpisów: KLIK, bo tych książek nie może zabraknąć w biblioteczce żadnej miłośniczki magii, koni i przygód!

koszyk

Z kodem: BAJKA, ważnym do 31.12.2023 kupicie wszystkie książki wydawnictw: Znak, Znak Literanova, Znak Koncept, Znak Horyzont i Znak Emotikon z aż 40% rabatem, także serię Star Stable 🙂

Czy mamy tu miłośników uniwersum Star Stable oraz koniarzy? Jeśli są tu tacy obecni, niech lepiej usiądą, bo przychodzę z prawdziwą, długo wyczekiwaną dla nich perełką!

Ostatnio miałam przyjemność przeczytać „Star Stable. Księgę Ciemności” autorstwa Heleny Dahlgren. To prawdziwe, niezwykłe dzieło literackie które przenosi nas w mroczny świat inspirowany tytułową grą, oddzielony jednak od głównej fabuły.

Myślę, że historia czterech Jeźdźców Duszy – Alex, Anne, Lisy i Lindy wielu z Was jest już doskonale znana. Dziś jednak zobaczymy jej wielki finał, gdzie stronice nie pozostawiają miejsca na nudę. Nie mogę uwierzyć, że przyszedł czas na zakończenie trylogii – zdecydowanie muszę żegnać się z bohaterkami zbyt szybko i szczerzę zazdroszczę tym, którzy lekturę książki mają jeszcze przed sobą!

Helena Dahlgren nie odpuszcza bohaterkom, które mimo dramatycznych zdarzeń w Pandorii szybko muszą stawić czoła kolejnym wydarzeniom. Nad Dolinę Złotych Wzgórz nadciągają ciemne chmury, a drzewa stają się czarne. Brzemienne klacze rasy starbreed tracą swoje źrebięta. Zagubienie związane ze stratą mentorów i przewodników. Camilla, której moce powoli, acz nieustannie przenikają i niszczą wyspę…

Alex, Anne, Lisa i Linda wiedzą, że muszą połączyć siły a uratowanie wyspy, koni i przyjaciół jest ich obowiązkiem. Mają więc cztery dni – tylko i aż cztery, aby odnaleźć ostatnią z brzemiennych klaczy starbreed i uratować jej wyjątkowego źrebaka, odzyskać Księgę Ciemności od żyjącej na odległych mokradłach czarownicy Pi oraz… na połączenie sił z Jeźdźcami Duszy.

Kto wygra walkę z czasem? Czy dziewczynom i ich koniom uda się odbyć ostateczną i zwycięską walkę ze złem? Czy uda się uratować wyjątkowego źrebaka? Jak dziewczyny odnajdą się w fantastycznym świecie bez wsparcia tak długo towarzyszącym im mentorów? Czy uda się ocalić Frippa?

Helena Dahlgren to mistrzyni w swoim fachu! Genialnie utrzymuje równowagę między dramatycznymi scenami a chwilami refleksji. Ten tom wyjątkowo utrzymany jest w unikalnym, intrygującym klimacie grozy – zresztą, sugeruje to sam tytuł. Tym tajemniczym nastrojem zdecydowanie podbił moje serce na długo i zasłużył na tytuł najlepszej książki, jaką przyjemność miałam ostatnio przeczytać. Poza tym, Dahlgren doskonale skupia się na każdym szczególe: pamięta skrzętnie o każdej relacji pomiędzy postaciami, o każdym dokonanym fakcie, elemencie otaczającej akcję scenerii. Autorka to niezrównana mistrzyni fantazji, która bardzo dobitnie i w sposób rzeczowy przedstawia swój autorski styl pisania.

Myślę, że stwierdzenie „nie oceniaj książki po okładce” do tej lektury akurat będzie zupełnie błędne! Oprawa graficzna, autorstwa Marie Beschorner zapowiada nam historię pełną dramatyzmu. I tak dokładnie jest! To pierwszy z elementów, który wprowadzi w nieopisany klimat książki lecz również idealnie współgra z ukrytą w niej historią.

„Star Stable. Księga Ciemności” to nie tylko opowieść o walce dobra ze złem, lecz również okazja do głębszych refleksji nad ludzkimi emocjami i więziami, jakie nas łączą. Gorąco polecam do zagłębienia się w historię. Warto odkryć uroki i sekrety wyspy Jorvik. Seria pozostawiła we mnie uczucie głębokiego wzruszenia, satysfakcję, smutku związanego z końcem trylogii i… nadzieją, że to może jednak nie koniec naszej jeździeckiej przygody?

Michalina, lat 16

„Soul Rider. Księga Ciemności”

Seria: Star Stable

Tekst: Helena Dahlgren

Przekład: Natalia Szczypuła

Oprawa: miękka

Ilość stron: 208

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.