Skąd jestem? – przepiękna książka o poczęciu i narodzinach Wydawnictwo ALBUS

Bardzo cenię wydawnictwo Albus. Po raz pierwszy zainteresowałam się tą oficyną kilka lat temu, gdy podczas targów książki w Warszawie dojrzałam książkę „30 znikających trampolin”. Pamiętam jak bardzo zaintrygował nas ten tytuł i do dziś wspominamy tę książkę z radością i sentymentem. Przeczytałam ją z dziećmi wiele razy i na zawsze zostanie w naszej biblioteczce. Później odkryliśmy wspaniałe „Etnogadki. Opowiastki po dawnych obrzędach i zwyczajach”  które również bardzo polecamy, a kilka dni temu do naszej biblioteczki trafiła cudna opowieść o poczęciu i narodzinach – „Skąd jestem?” która znowu skradła serca całej naszej rodziny!

 

koszyk

 

Autorka: Agnieszka Kacprzyk
Ilustratorka: Marianna Sztyma
Ilość stron: 48
Oprawa: twarda

 

To nie jest zwykła książka! To ciepła, wzruszająca, malownicza, intymna historia o tym, jak wielkim darem jest życie.

Autorka w przystępny i delikatny sposób odpowiada na liczne dziecięce pytania. Książka podzielona jest na trzy rozdziały. W pierwszym mali czytelnicy dowiedzą się skąd biorą się dzieci, w drugim jak przebiega ciąża i co maluszek robi w brzuchu mamy, a trzeci porusza temat porodu.

Bardzo trafnym sposobem są porównania, dzięki którym już najmłodsze dzieci będą mogły zrozumieć co dzieje się z ludzkim ciałem i jakie zmiany zachodzą w ciele ciężarnej kobiety. Książkę z powodzeniem można czytać dzieciom już od czwartego roku życia.

Ilustracje są zachwycające! Marianna Sztyma, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu przygotowała małe dzieła sztuki, traktując młodych czytelników poważnie i z szacunkiem. To prawdziwa uczta dla oczu.

„Skąd jestem?” to bardzo wartościowa, piękna i mądra książka. Wprowadzi najmłodszych w ważny temat poczęcia, ułatwi rodzicom rozmowę z dziećmi na często krępujące dla nich tematy i pokaże jak wielkim cudem jest życie. Bardzo polecam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Albus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.