9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny – Wydawnictwo BABARYBA

Jak ja się cieszę że powstają tak wartościowe i piękne książki! Już wiele razy dzieliłam się z Wami ciekawymi propozycjami lektur o poczęciu i ciąży, skierowanymi do najmłodszych. Dziś przychodzę z kolejną pozycją w tym temacie, choć jest ona inna niż wszystkie, ma zupełnie odmienną koncepcję. To bogato ilustrowany i bardzo przystępnie napisany przewodnik dla całej rodziny, po który można sięgnąć już z najmłodszymi dziećmi.

 

 

9 MIESIĘCY
Tekst: Courtney Adamo, Esther van de Paal
Ilustracje: Lizzy Stewart
Ilość stron: 40

To swoiste kompendium po dziewięciu fascynujących miesiącach ciąży. Zobaczycie jak rozwija się maleństwo w brzuchu mamy, od maleńkiego zarodka, po narodziny. Każdy miesiąc jest krótko opisany, tak by jak najlepiej oddać dany etap rozwoju dziecka. Ciekawe porównania, np. do ziarenka ryżu, jagody, cytryny, awokado, czy bakłażana ułatwi najmłodszym zrozumienie jakiej wielkości jest aktualnie dzidziuś. Poza tym autorka za każdym razem zamieszcza informację o tym jak czuje się mama na danym etapie ciąży i umieszcza liczne ciekawostki z życia płodowego. Nie zabrakło tematu porodu naturalnego i tego przez cesarskie cięcie.

Bardzo cieszy mnie fakt, że znaleźliśmy tu również dużo ciekawostek dotyczących ciąży u różnych zwierząt.

Pod koniec publikacji znajdziecie dział o nazwie:  „Dla głodnych wiedzy” który zawiera w pigułce jeszcze więcej wiedzy na temat narodzin.

Bardzo wartościowa, ciekawie i przystępnie napisana książka, do tego bogato ilustrowana. Odpowie na wiele pytań zadawanych przez najmłodszych, np. czy dziecko słyszy w brzuchu mamy?, czy może kaszleć i mieć czkawkę będąc w łonie? dlaczego zmienia się kolor oczu u noworodków? do czego służy pępowina i wiele wiele więcej. Polecamy.

koszyk

Wydawnictwo BABARYBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.