Hotel Flamingo – Wydawnictwo WILGA

Sięgnęłam dziś z dziećmi po pewną książkę i skończyło się to jednym – pochłonęliśmy ją na raz! Co z tego, że obiad się opóźnił,  że czekały prace domowe do szkoły… Wartka akcja, zabawne zwierzaki, emocjonujący finał – to wszystko nie mogło czekać, musieliśmy poznać tę historię od razu!

 

koszyk

Tekst i ilustracje: Alex Milway

Przekład: Anna Jędrzejczyk

Ilość stron: 192

Wydawnictwo: WILGA

Dla dzieci: 6+

Hotel Flamingo od kilku lat świecił pustkami. Dawno nie było w nim żadnego gościa i po pewnym czasie podupadł. Pewnego dnia zjawia się przed nim nowa właścicielka – Ania Mosteczek, która pragnie przywrócić w nim dawne życie, urok i gwar. Podciąga rękawy i wraz ze zwierzęcą ekipą zabiera się do pracy. Nie jest lekko, bowiem humorzasta światowej sławy szefowa kuchni potrafi budzić grozę, ale za to jak gotuje! Mniam! Palce lizać. Jest koala Ewa, pan Pisk – emerytowana mysz, hipopotamica Hipolita, żyrafa Stella, a także stado flamingów. Cała ekipa wkłada wiele serca w powodzenie, choć muszą rywalizować z eleganckim, luksusowym hotelem stojącym tuż przy plaży. Do tego zjawia się tajemniczy inspektor…

Czy opłaci się trud i ciężka praca? Czy hotel Flamingo stanie się oazą spokoju dla wszystkich zwierząt? Koniecznie się przekonajcie!

Zabawna, pełna różnorodnych charakterów i trzymająca w napięciu powieść kipi od emocji, dotykając tematu tolerancji i równouprawnienia. Dodatkowo znajdziecie tu pewnego ślimaczego bohatera, który będzie się skrywał na kartach książki. Ciekawe czy uda się go Wam odnaleźć aż dwadzieścia razy! Aha i jeszcze jest coś w bonusie – przepis na zupę sałatową, którą można podawać na ciepło lub na zimno. Zapowiada się pysznie. Dodatkowo autor zadbał o ciekawą szatę graficzną.

Polecamy! Jest to zdecydowanie książka dla całej rodziny. Duża czcionka sprzyja samodzielnej lekturze, dlatego warto podsunąć ją także początkującym molikom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo wilga logo

Dodaj komentarz