Seria ORANGUTAN I TUKAN „Zaginiona lama” – Wydawnictwo Komnata Książek

Miło mi powitać na rynku książki dziecięcej nowe wydawnictwo! Kameralne, rodzinne, założone z wielkiej pasji i miłości do książek!

Komnata Książek powstała z potrzeby serca. Pewnego wieczoru, w pewnym domu mały chłopiec zapragnął posłuchać na dobranoc opowieści o tukanie. Znacie jakąś? Rodzice chłopca nie znali, dlatego powstała seria opowiadań o przygodach Tukana Gienia, do którego dołączył później Orangutan Edzio. Dziś książka o perypetiach tej dwójki rusza w świat, by cieszyć inne dzieci!

Z radością objęłam patronatem pierwszy tom serii „Orangutan i Tukan”, zatytułowany „Zaginiona lama” i z równie wielką ciekawością czekam na kolejne przygody!

koszyk

Orangutan Edzio i Tukan Gienio wybrali się w podróż, by szukać przygód. Marzyli o tym, by poznawać świat i tak dotarli w Andy. Potężne, dostojne góry to jednak nie wszystko, bowiem na ich drodze stanęła lama, bardzo nieszczęśliwa i zapłakana. Lusia zgubiła swoje stado… Odtąd podążali we trójkę, co rusz napotykając inne zwierzę, które z chęcią im pomagało. W ten sposób poznacie bliżej nie tylko bogaty krajobraz Ameryki Południowej, ale także zamieszkujące tam zwierzęta: świnkę morską, andoniedźwiedzia, wikunie andyjskie, czy kondora.

Finał opowieści jest piękny i niezwykle wartościowy. Historia udowadnia jak cenna jest przyjaźń, bycie obok, wspieranie i pomaganie. To właśnie ona daje siłę i odwagę w trudnych momentach życia, ona sprawia, że jesteśmy dzielniejsi i idziemy przez trudy ze spokojem w sercu.

To nie tylko przygodowa bajka o wartościach, ale także wspaniała lekcja przyrody! Pod koniec książki znajdziecie krótkie charakterystyki aż czternastu zwierząt. Zachwyci was z pewnością motyl szklanoskrzydły, zadziwi kochająca długie kąpiele kapibara, czy zaintryguje mrówkojad zjadający jednego dnia aż do 35 000 mrówek i termitów!

Wspaniałe ilustracje i przyjazny tekst oczarują dzieci i rodziców! Bardzo polecam.

„Zaginiona lama”

Seria: Orangutan i tukan

Tekst: Konrad Komnata, Dawid Korczak

Ilustracje: Maria Malcher

Oprawa: twarda

Ilość stron:

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo KOMNATA KSIĄŻEK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.