Psychogeometria – Maria Montessori

Sporadycznie sięgam po poradniki. Zwykle w wychowaniu dzieci kieruję się intuicją i wartościami, które wyniosłam z domu. Są jednak książki, które niosą ogromną wiedzę i wspaniale wyjaśniają rozwój dziecięcego umysłu. Jedną z takich wartościowych lektur przeczytałam niedawno i wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem mądrości, które dzięki niej poznałam.

Jeśli pragniecie wspomóc dzieci w przyswajaniu wiedzy z zakresu geometrii to koniecznie sięgnijcie po „Psychogeometrię”. Odkryjecie w niej genialną gimnastykę dla umysłu, która pokaże dzieciom w jaki sposób zdobywać wiedzę, pobudzać ciekawość i zainteresowania.

Uważam, że ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla każdego rodzica, nauczyciela i człowieka, któremu leży na sercu przyjazna nauka dziecka.

koszyk

Maria Montessori miała niesamowity dar wnikliwej obserwacji dzieci. Znalazła niepodważalne dowody na to, że geometria i arytmetyka podane dziecku we właściwym czasie i w sposób w pełni odpowiadający jego psychologicznej charakterystyce może być wspaniałą przygodą, a nie zmorą! Każdy przedmiot może zdobyć dziecięce serce, zależy tylko jak zostanie podany i czy pod uwagę weźmiemy naturalne zainteresowania i ciekawość dziecięcą.

Ta książka pokaże Wam zupełnie inne podejście do geometrii. Odkryjecie tę dziedzinę matematyki jako niezwykle fascynującą i dająca niekończące się wyzwania intelektualne, wypełnioną aktywnościami manualnymi.

Zdobędziecie wiedzę o tym, jak pracować z dzieckiem w wieku przedszkolnym i szkolnym. Udowodnicie młodym czytelnikom, że geometria otacza nas z każdej strony! Kształty, linie, krzywe, kąty – to świat wokół nas. Rozumienie geometrii ukryte jest w umyśle człowieka, potrzeba jedynie odpowiednich sposobów, by je wydobyć! A jak to zrobić? O tym właśnie przekonacie się z książki! To niezwykle cenna, mądra, wartościowa i dająca do myślenia publikacja, która wypełniona jest licznymi ćwiczeniami geometrycznymi. Zdecydowanie nie jest to książka na jeden raz! Gwarantuję, że często będziecie do niej wracać, szukając pomocy, wsparcia i cennych wskazówek, o tym jak podążać za dzieckiem.

Bardzo polecam!

„Psychogeometria”

Maria Montessori

Przekład: Marcin Żuchowski

Oprawa: miękka

Ilość stron: 200

Wydawnictwo PWN

Dodaj komentarz