„Serce olbrzyma” – Wydawnictwo KROPKA

Bywają literackie perełki, których nie można pominąć. O jednej z nich pragnę Wam dziś napisać!

„Serce olbrzyma” od wydawnictwa Kropka to urzekający picturebook, napisany wierszem, z tłumaczeniem Michała Rusinka. Autorką książki jest Hollie Hughes, zaś zachwycające ilustracje skomponowała Anny Wilson.

Już sama okładka skradła nasze serca. Mnóstwo mieniących się detali skrywa nietuzinkową historią, która wzrusza, otula i daje nadzieję!

koszyk

Tom stracił mamę i czuje się samotnie. Każdego dnia wspina się na wzgórze, na którym śpi… olbrzym! Pewnego dnia Tom poczuł drżenie ziemi, a jego oczom ukazał się olbrzymi chłopiec, o imieniu Abram. Sto lat temu mama położyła go do snu i zniknęła… Czyżby gdzieś zbłądziła, a może utknęła? Olbrzym pragnie ją odszukać, a Tom pragnie mu w tym pomóc. Nie chce, by Abram był samotny, tak jak on.

Wyruszają w podróż, przemierzają wzgórza, rzeki, ogromne skały, łąki, stary las pełen chochlików, szmaragdowy staw. Mijają miesiące, a oni wciąż idą, nie zniechęca ich nawet skuty lodem śnieżny świat i zamiecie. Z czasem jednak ich nadzieja topi się, Ab traci wiarę, że kiedyś spotka jeszcze mamę. Wtedy Tom – mały chłopiec o wielkim sercu wlewa w olbrzyma nadzieję, bo przecież mama mówiła mu kiedyś: „że nawet jeśli znika ktoś, to przecież w tobie żyje wciąż”. „Cokolwiek będzie – będą żyć nawzajem zawsze w sercach swych”. Te słowa napełniły olbrzyma otuchą i nadzieją, dlatego ze spokojnym sercem postanowił wrócić do domu, gdzie czekała na niego… MAMA.

Malutki Tom o olbrzymim sercu też wrócił do domu, gdzie czekał na niego ktoś, kto bardzo go kocha! Jesteście ciekawi, kto?

Och, jaka to delikatna opowieść, dotykająca tematu tęsknoty, straty, samotności, miłości, ale przede wszystkim nadziei i tego, że zawsze jest obok nas ktoś, kto kocha nas całym sercem. Wzruszająca, piękna, nietuzinkowa lektura, która skłania do wielu rozmów z dzieckiem. Będzie wspaniałym plasterkiem w budowaniu poczucia bezpieczeństwa. To prawdziwa, literacka perła.

Bardzo polecamy!

„Serce olbrzyma”

Tekst: Hollie Hughes

Przekład: Michał Rusinek

Ilustracje: Anna Wilson

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

ISBN: 978-83-67996-60-0

Wydawnictwo KROPKA