„Dziki poradnik gadania” Megaporcja wiedzy o zwierzętach – Wydawnictwo WILGA

Dla wszystkich miłośników przyrody i odkrywania fascynującego świata zwierząt mam rewelacyjną, bardzo oryginalną i nietuzinkową lekturę!

„Dziki poradnik gadania” od wydawnictwa Wilga to ponad 300 – stronicowa lektura, bogato ilustrowana fotografiami zwierząt, która odkryje przed Wami mnóstwo ciekawostek o zwierzętach. Fakty podane są w bardzo humorystyczny sposób, a książka nie ma nic wspólnego z nudną, encyklopedyczną wiedzą.

koszyk

Autorką książki jest Agnieszka Graclik, biolog, zoolog, pasjonatka przyrody wspaniale opowiadająca o zwierzętach i znana w sieci jako pani z pszyry.

Jestem zachwycona lekkością, pasją i swobodą z jaką autorka wyjaśnia nam w książce „język” zwierząt. Formy komunikacji objaśnia tak ciekawie i jasno, że książka porywa od pierwszej, po ostatnią stronę! Z dużą przyjemnością chce się poznawać życie tych małych i nieco większych istot, których świat jest tak wspaniale i perfekcyjnie przemyślany.

Ciekawi Was która grupa zwierząt ma najbardziej rozwinięte i skomplikowane oczy? A może chcecie poznać najciekawsze, widowiskowe zaloty ptasich dżentelmenów? W jaki sposób zwierzęta „mówią” kolorem? Jakie zwierzęta mają niezwykłą odporność na jady? W jaki sposób organizm żywy może świecić? Jak to możliwe, że kruki używają skrzydeł i dzioba do pokazywania sobie rzeczy, o których akurat do siebie kraczą? Dlaczego zwierzęta ściemniają, żeby przeżyć? Jak ewolucja eliminuje z dalszego rozmnażania te osobniki, które nie dość zaciekle walczyły o życie?

To zaledwie garść zagadnień, które porusza w książce autorka. Każda strona kipi o fascynujących ciekawostek! Megaporcja wiedzy o zwierzętach podzielona jest na cztery działy: „Uwierz swoim oczom”, „Nadstaw uszu”, „Nos do góry”, „Uruchom inne zmysły”.

Wartościowa, oryginalna i bardzo zaskakująca lektura! To niesamowite jak niezwykle rozwiniętą i skomplikowaną komunikację prowadzą zwierzęta. Warto wiedzieć więcej i warto odkrywać otaczający nas świat. Wspaniała lektura dla całej rodziny.

Bardzo polecamy!

„Dziki poradnik gadania”

Tekst: Agnieszka Graclik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 304

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-8319-086-0

Wydawnictwo WILGA