„Benio kocha misia, a miś kocha Benia” i „Benio nie lubi spać bez misia” – Wydawnictwo SAM

U wydawnictwa SAM zagościła nowa, kartonowa seria książek dla najnajów!

Cykl „Benio i miś” skierowany jest do dzieci w wieku około 1 – 3 lat. Miłośnicy SAMowych książek z radością dojrzą tu ilustracje z serii „Mój najpiękniejszy polsko-angielski słownik obrazkowy”, a nawet tych samych bohaterów! Dodatkowym atutem serii jest dwujęzyczność, bowiem tekst przygotowano w języku polskim i angielskim. To świetny pomysł na oswajanie malca z drugim językiem i wskazówki jak używać przydatnych słów w danym kontekście.

Książki są w całości kartonowe, mają bezpiecznie, zaokrąglone rogi. Poruszą małych i dużych czytelników swym ciepłem, czułością i stonowanymi ilustracjami. Będę idealne do wieczornego wyciszania.

koszyk

Opowieści o Benie i jego przyjacielu misiu pokazują codzienne, zwyczajne chwile w domu. Znajdziecie tu dużo rodzicielskiej czułości i miłości, są także chwile gdy rodzice są zajęci, a malec zajmuje się sobą. Benio bardzo ceni swojego pluszowego kompana, nigdy bez niego nie zasypia, a co się stanie jak miś zniknie z jego oczu?

Codzienna rutyna pomoże zrozumieć dzieciom rytm każdego dnia, jak np. wieczorne wyciszenie, mycie zębów, przebranie w piżamę, czy buziak od rodziców na dobranoc. Prosta, bardzo przystępna treść oraz świetne ilustracje, które przygotowała Joëlle Tourlonias podkreślają poczucie bezpieczeństwa, zaufania, spokoju i przyjaźni, które biją z każdej strony obu książek.

Piękna, bliskościowa seria. Bardzo polecam!