„Alfred Wiewiór i zagadka pluszowego misia” TOM 5 – Wydawnictwo WILGA

Mam świetne wieści dla miłośników niestrudzonego tropiciela tajemnic – Alfreda Wiewióra!

Wydawnictwo Wilga przygotowało piąty tom przygód prywatnego detektywa i pogromcy niewyjaśnionych zagadek. Wiem, że seria autorstwa Agnieszki Stelmaszyk skradła Wasze serca, dlatego z przyejmnością zapraszam Was do lektury nowego tomu, któremu z radością patronuję.

TUTAJ znajdziecie recenzje czterech wcześniej wydanych tomów o Alfredzie Wiewiórze.

koszyk

Alfred od dawna marzył od wyprawie do Londynu, dlatego gdy nadarzyła się okazja wyjazdu, bez chwili namysły wsiadł do samolotu. Oczywiście już po kilku dniach jego podróż przerodziła się w nowe, ekscytujące śledztwo… Starszej pani z sąsiedztwa skradziono wiekowego, pluszowego misia. Jerzy był w jej rodzinie od pokoleń, miała do niego ogromny sentyment i traktowała go jak najlepszego przyjaciela. Kto mógł porwać jednego z najstarszych misiów w Wielkiej Brytanii, do tego mocno sfatygowanego i powycieranego?

Alfred Wiewiór z miejsca rozpoczął zbieranie dowodów, a zagadka z dnia na dzień stawała się coraz bardziej frapująca… Czy to możliwe, że ktoś utrudnia pracę detektywom? Jakie słowa zawiera tajemniczy list i jaką tajemnicę skrywa stary zegar? Co w tym wszystkim robią kłaczki, które Alfred dostrzega w różnych miejscach?

Och, to nie jest łatwe zadanie, a finał okaże się zaskakujący! Jesteście ciekawi co stało się z ponad 100 – letnim misiem?

Bardzo lubimy tę serię! Autorka zawsze zaskakuje nas ciekawymi zagadkami, dlatego podczas wspólnej lektury przeprowadzamy własne dochodzenie. Książkę czyta się jednym tchem, a duża i przejrzysta czcionka sprzyja nawet początkującym czytelnikom. Urocze, klimatyczne ilustracje Huberta Grajczaka dodają serii atrakcyjności.

Bardzo polecamy i oczywiście z radością czekamy na kolejne tomy!

Każda książka jest niezależną historią, dlatego możecie czytać je w dowolnej kolejności.

„Alfred Wiewiór i zagadka pluszowego misia” tom 5

Tekst: Agnieszka Stelmaszyk

Ilustracje: Hubert Grajczak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 208

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-8319-266-6

Wydawnictwo WILGA