Rymowane zwierzątkowo zbiorowo – Wydawnictwo AWM – patronat bloga

Dla miłośników zwierząt i pięknych ilustracji mam dziś bardzo ciekawą propozycję! „Rymowane zwierzątkowo zbiorowo” to aż 144 strony krótkich wierszy o zwierzętach, uzupełnione ciekawostkami i pytaniami sprawdzającymi.

koszyk

„Rymowane zwierzątkowo zbiorowo”

Autor: Katarzyna Moryc i Mirosława Kwiecińska
Ilustrator: Anna Gensler
Przedział wiekowy: 3-6 lat

Oprawa: twarda

Ilość stron: 144

Wydawnictwo AWM

Z przyjemnością objęłam książkę patronatem. Jestem wielką miłośniczką twórczości Anny Gensler. Jej ilustracje są urocze, zabawne, delikatne i baśniowe.

W zbiorze znajdziemy leśne, wiejskie, domowe i egzotyczne zwierzęta. To aż 60 wierszy, w których poznajemy cechy wyglądu i zachowania zwierząt. Mali czytelnicy dowiedzą się także wielu ciekawostek o każdym bohaterze, np. czemu służą kąpiele w piasku koszatniczce, ile czasu kwoka musi wysiadywać jajka, by wykluły się z nich kurczaczki, czy tego że szyje żyrafy tak jak człowieka mają siedem kręgów.

Dzięki takiej formie dzieci w przyjazny, prosty i przystępny sposób ćwiczą zapamiętywanie, rozwijają wyobraźnię, pobudzają ciekawość światem przyrody, wzbogacają słownictwo, otrzymują solidną dawkę wiedzy, a także uczą się poprzez zabawę.

Po każdym dziale znajdziecie 15 pytań, na które możecie odpowiedzieć wspólnie z dzieckiem, sprawdzając w ten sposób swoją wiedzę. Pod koniec czeka na Was dyplom znawcy lub znawczyni zwierząt, który z dumą możecie wypełnić imieniem młodego czytelnika.

Bardzo wartościowa lektura! Będzie cudownym wstępem do świata przyrody i mądrą lekturą dla całej rodziny. Polecamy.

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Dodaj komentarz