Leniwiec, który zmienił nasze życie – Wydawnictwo KINDERKULKA

Coraz więcej ludzi żyje coraz szybciej, nie da się tego ukryć. Mamy wiele obowiązków, „rozpraszaczy” i planów, które chcemy zrealizować. Pamiętam swoje dzieciństwo i ten powolny, spokojny czas, gdy pół dnia biegałam po podwórku z dziećmi, lub zwisałam z trzepaka. To są cudowne wspomnienia. Chciałabym, żeby moje dzieci też miały co wspominać, dlatego staram się nie obciążać ich żadnymi zajęciami dodatkowymi, nigdzie nie pędzimy i codziennie mamy czas na wspólny spacer czy długie czytanie książek. Moim priorytetem są relacje i czas, a jak jest u Was?

Nakładem wydawnictwa Kinderkulka ukazała się książka, która udowadnia, że warto czasem zwolnić i zobaczyć co dzieje się wokół nas. „Leniwiec, który zmienił nasze życie” to pięknie ilustrowana opowieść, mówiąca że warto cieszyć się z małych rzeczy!

koszyk

„Leniwiec, który zmienił nasze życie”

Autor: Margaret Wild

Ilustracje: Vivienne To

Tłumaczenie: Łukasz Witczak

Wydawnictwo Kinderkulka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Rodzina Amelki funkcjonuje na wysokich obrotach. Żyją tak szybko, że nigdy nie mają czasu na rozmowę i relacje. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia Amelka przynosi do domu leniwca. On wszystko robi tak wolno, że rodzina zaczyna doceniać drobne momenty i proste chwile. Czas dla bliskich daje im wiele satysfakcji, są radośni i spokojniejsi. Po trzech tygodniach leniwiec przenosi się do sąsiadów…

Książka dla całej rodziny! Bez morału, z humorem i mądrym przesłaniem. Daje do myślenia. Czytajcie z dziećmi i łapcie wspólne chwile, bo czas tak szybko biegnie. Bardzo polecam!

Dodaj komentarz