Rozumiemy się bez słów – Wydawnictwo MUCHOMOR

Świat zwierząt i roślin jest fascynujący. Wciąż odnajduję w książkach dla dzieci niesamowite fakty przyrodnicze, o których nie miałam dotąd pojęcia. Cieszę się bardzo, że powstają wartościowe i ciekawe pozycje, które można czytać całą rodziną. Taka jest właśnie książka „Rozumiemy się bez słów”. W tej ciekawej, przystępnie napisanej pozycji odkryjecie niezwykłe zjawiska, opisujące porozumiewanie się roślin i zwierząt.

koszyk

„Rozumiemy się bez słów”

Tekst: Katarzyna Radziwiłł

Ilustracje: Joanna Gębal

Oprawa: twarda

Ilość stron: 44

Wydawnictwo: Muchomor

Dla dzieci: 6+

Książka jest bardzo przejrzyście napisana i przede wszystkim ciekawie, bez natłoku informacji. Czytałam ją dzieciom i mężowi – wszyscy byli zasłuchani 🙂 Z powodzeniem można proponować ją sześciolatkom, ale i nastolatki będą zainteresowane. Zdecydowanie nie ma tu ograniczeń wiekowych.

Nie możemy usłyszeć rozmów zwierząt, czy roślin, ale one doskonale się ze sobą komunikują! Mogą to robić za pomocą zapachów, dźwięków, dotyku, min, czy pokazując sobie coś. Wymiana informacji w świecie przyrody trwa cały czas i choć my jej nie dostrzegamy to warto ją choć troszkę zrozumieć.

Na kartach tej pięknie ilustrowanej książki znajdziecie 20 rozkładówek i poznacie tajemnice z życia: akacji, lasu, kukurydzy, pszczół, mrówek, świerszczy, żab, jaszczurek, kaczych jajek, sikorek, papug, pawi, głuptaków przylądkowych, ryb, delfinów, wielorybów, słoni, koczkodanów, wilków i koni.

Każda historia jest niezwykła! Poznacie sposoby akacji na obronę przed żyrafami, dowiecie się o istnieniu „leśnego internetu”, zobaczycie jak kukurydza na skraju jednego pola ostrzega inne na drugim końcu o czyhającym niebezpieczeństwie. Poznacie skomplikowany i precyzyjny taniec pszczół, mówiący o celu lotu, dowiecie się o sześciu rodzajach nut, z których sikorki układają melodie, czy poznacie pieśni wielorybów (najdłuższa trwała 22 godziny!). Te i wiele więcej ciekawostek bardzo zapada w pamięci. To aż niewiarygodne, jak zorganizowane i ciekawe jest życie fauny i flory. Bardzo polecamy! Koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Logo

Dodaj komentarz