Najgorsze dzieci świata – Wydawnictwo MAŁA KURKA

Nadeszły wakacje i nasz rodzinny plan by raz jeszcze sięgnąć po wszystkie książki Davida Walliamsa, które ukazały się w polskim wydaniu. Jeżeli nie znacie jeszcze tego autora to koniecznie nadróbcie zaległości! Moje dzieci nazywają go „współczesnym Roaldem Dahlem” 🙂

Kochamy humor w książkach Walliamsa, te historie dosłownie się chłonie i bardzo trudno się od nich oderwać. Niezwykle często i chętnie do nich wracamy.

Dziś recenzję książki „Najgorsze dzieci świata” przygotowała Michalina. Zapraszam.

koszyk

„Najgorsze dzieci świata” to kolejna zwariowana książka autora Davida Walliamsa. Ten tom zawiera 10 opowiadań o… najgorszych dzieciach naszego świata. Każda z historii opisuje inne dziecko, które ma niepowtarzalną, wyjątkową i obrzydliwą cechę. Każde z tych dzieci różni się od siebie, mają inne życie i autor zabawnie przedstawia ich przygody, trzeba jednak przyznać, że nie są one zwyczajne. Wystarczy jako przykład podać historię dziewczynki, która od nadmiaru telewizji przyrosła do kanapy. To nie zdarza się zbyt często! Dodatkowo zakończenie każdego z krótkich opowiadań kończy się również małym morałem, co uświadamia, jak uniknąć losu tych obrzydliwych dzieci. Ostrzega się, że niektóre z historii mogą okazać się obleśne, co w większości przypadków sprawia, że historia staje się zabawniejsza.

Książki Davida Walliamsa jak zawsze przyciągają uwagę nie tylko kolorową i ciekawą okładką, ale również dziwnym tytułem. W środku znajdziesz wiele zachwycających kolorami ilustracji, które przygotował Tony Ross. Obrazków jest wiele, znajdują się na każdej stronie i przedstawiają prawie całą akcję opowiadań. Wszystkich obrzydliwych opowiadań jest 10, każda historia opowiada o innym dziecku, posiadającym jakąś dziwną cechę. Głównym bohaterom towarzyszy słynny i występujący w każdym tomie Walliamsa – Raj, właściciel kiosku. Raj gorąco protestuje przeciw wydaniu oraz czytaniu tej książki i każdą historię komentuje jednym zdaniem. Dodatkowo jak zawsze autor dołączył coś od siebie – w tym wypadku jest to puchar dla ulubionego, najgorszego dzieciaka na świecie. Mimo kilku obrzydliwości występujących w książce jest to bardzo wciągająca lektura. Każdy, kto zna inne książki Davida Walliamsa powinien sięgnąć i po ten tom. A dla wszystkich, którym spodoba się ta część czeka kolejny, wydany w ostatnim czasie tom drugi! My na pewno po niego sięgniemy. Bardzo polecam wszystkim dzieciom z poczuciem humoru!

Michalina, lat 12

Autor: David Walliams

Ilustrator: Tony Ross

Przekład: Karolina Zaremba

Seria: Na kurzej łapie

Liczba stron: 272

Oprawa: twarda z obwolutą

Wydawnictwo Dom Wydawniczy Mała Kurka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.