Quiz REKORDY – wydawnictwo Olesiejuk

Dzisiaj zapraszam Was  do świetnej, mądrej zabawy. W niedużym, tekturowym pudełku zatytułowanym „Quiz REKORDY” z wydawnictwa Olesiejuk znajdziecie całe mnóstwo zagadek. Zestaw zawiera aż 100 kart z pytaniami, oraz książeczkę z odpowiedziami. Tematyka dotyczy przeróżnych rekordów świata i gra ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 lat.

 

Znajdziecie tu aż siedem kategorii:

  • zwierzęta
  • sztuka
  • nauka
  • historia
  • planeta Ziemia
  • sport
  • społeczeństwo

 

 

Na czym polega gra?

Jest przeznaczona dla 2 do 5 graczy i jej celem jest pozbycie się wszystkich swoich kart i zgromadzenie jak największej ilości punktów. Każdy z graczy pobiera po 1 karcie z wszystkich kategorii i kładzie przed sobą treścią do dołu. Grę zaczyna najmłodszy uczestnik. Odwraca jedną ze swoich kart, informuje czy chodzi o kartę SOLO czy WYZWANIE i odczytuje pytanie na głos. Gdy karta jest SOLO gracz jako jedyny udziela odpowiedzi, a następnie mówi pozostałym członkom gry na której stronie w książeczce jest odpowiedź. Wtedy też inny gracz sprawdza czy jest ona poprawna. Jeśli odpowiedź była poprawna to gracz kładzie kartę przed sobą na stosiku zwanym pulą. Jeśli zaś odpowiedź była błędna to odkłada kartę na środek stołu na wspólny stos, zwany śmietnikiem, po czym losuje kolejną kartę z tej samej kategorii i kładzie przed sobą treścią do dołu obok pozostałych kart. Kolejny ruch należy do osoby siedzącej po lewej stronie. Gdy wylosowana zostanie karta WYZWANIE wtedy odpowiedź mogą udzielić wszyscy gracze. Ten kto odpowie pierwszy i będzie to prawidłowa odpowiedź zabiera kartę i odkłada ją do swojej puli, jeśli się pomyli odkłada kartę do śmietnika i losuje następną. Gdy kilku graczy odpowie prawidłowo wtedy żaden z nich nie zabiera karty i trafia ona do śmietnika. Następnie ruch wykonuje osoba siedząca po lewej stronie gracza, który odwrócił kartę WYZWANIE. Finałem gry jest moment, w którym któryś z uczestników pozbędzie się wszystkich kart. Każda osoba podlicza punkty, które zgromadziła w swojej puli: jedna karta SOLO to 1 punkt, a karta WYZWANIE to 2 punkty. Jeśli gracz, który pozbył się wszystkich swoich kart, zdobył najwięcej punktów, wygrywa! Jeśli to nie on zgromadził największą liczbę punktów, ma możliwość udzielenia odpowiedzi na pytania znajdujące się na wszystkich nieodwróconych kartach wybranego przez siebie gracza. Dzięki temu może zwiększyć liczbę swych punktów. Jeśli gracz, który pozbył się wszystkich swoich kart jako jedyny ma prawo odpowiadać na pytania, nawet jeśli pochodzą one z kart WYZWANIE. Następnie dokłada do swojej puli karty, które zdobył, udzielając poprawnych odpowiedzi, a wyrzuca do śmietnika te, na które odpowiedział błędnie. Następnie ponownie podlicza on swoje punkty i porównuje wynik z wynikiem pozostałych graczy. Zwycięża ten, który zgromadził największą liczbę punktów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecam serdecznie tę świetną, rodzinną grę. Rewelacyjnie sprawdzi się na długie zimowe wieczory, czy wyjazdy  ze względu na bardzo poręczne, wygodne opakowanie. Może być pomocą naukową dla uczniów w szkole, czy świetlicy, dla rodzeństwa, przyjaciół, czy podczas każdej wolnej chwili. U nas gra sprawdza się wyśmienicie, a oprócz tego, że uczy dyscypliny, współdziałania w zespole, podporządkowania się umownym regułom to dzieci poznają wiele istotnych faktów, jak np. jakie jest najbardziej jadowite zwierzę na świecie, które zwierzęta wznoszą najwyższe konstrukcje, jak nazywa się odizolowana od świata wyspa na której zmarł Napoleon, z czego przyrządza się najdroższą zupę świata, czy jaki jest najcięższy narząd ludzkiego ciała. Jednym słowem jeśli damy dziecku wzorce zabawy aktywnej i angażującej to w przyszłość nie wyrośnie z niego znudzony dorosły ograniczający się jedynie do konsumowania programów telewizyjnych, a pełen pomysłów aktywny rodzic. Zdecydowanie warto!

 

 

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

 

4 thoughts on “Quiz REKORDY – wydawnictwo Olesiejuk

Dodaj komentarz