Prawdziwi strażacy – książka z okienkami i plakatem. Wydawnictwo SAM

Wydawnictwo SAM nie przestaje nas zaskakiwać! Niedawno pokazałam Wam ciekawe propozycje książek z okienkami o kosmosie i dzieleniu się, a dziś kolejna fascynująca pozycja!

„Prawdziwi strażacy” z serii „Dlaczego? Kiedy? Jak?” to kolejna popularnonaukowa książka, która oczaruje każdego, bez względu na wiek, nawet dorosłych. Podobnie jak poprzednie tomy w serii, została bardzo starannie wydana, w twardej oprawie, ze sprężynkami, które umilają wielogodzinne przeglądanie.

koszyk

Do 22 listopada z kodem SAM10 kupicie książkę 20% taniej!

Książka naszpikowana jest ciekawostkami, licznymi okienkami, które dzieci z radością będą odkrywać, a także dołączono do niej wielki, fascynujący plakat z najważniejszymi pojazdami straży. Prawdziwa gratka dla każdego małego strażaka!

Dzieci dowiedzą się czym zajmuje się straż pożarna, jak wygląda dzień w remizie, jakie wyposażenie potrzebne jest do akcji, czy jak wygląda pluton gaśniczy. Zobaczycie w jaki sposób gasi się pożar, dowiecie się kto sprząta po akcji gaśniczej i gdzie naprawia się wyposażenie. Zajrzycie do centrum powiadamiania ratunkowego i przekonacie się w jakich akcjach pomaga straż pożarna. Rzucicie także okiem na straż pożarną w innych krajach i zobaczycie jak pracuje ona w Japonii, Francji, Nowym Jorku, czy Australii. Jest coś jeszcze, coś bardzo ważnego – poznacie wskazówki mówiące o tym, jak zachować się w nagłym przypadku. A na końcu czekają informacje o tym, jak zostać strażakiem.

Bardzo cenię tę serię i uważam, że to jedna z najciekawszym propozycji dla małych czytelników. Przekazywanie wiedzy w tak bogato ilustrowany sposób, z licznymi okienkami i ciekawostkami jest dla małego dziecka najcenniejszą lekcją przez zabawę. Treść jest przyjazna, prosta i zrozumiała już dla trzyletniego dziecka.

Jeśli jeszcze nie znacie tej serii to koniecznie warto nadrobić zaległości. Na stronie wydawnictwa SAM możecie kupić pojedyncze tytuły, lub cały pakiet.

Bardzo polecam i zapraszam: www.WydawnictwoSAM.pl

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz