Piękne i wartościowe książki w języku angielskim – Wydawnictwo USBORNE

Nasza biblioteczka to nie tylko książki w języku polskim. Każdego dnia staramy się sięgać po literaturę anglojęzyczną i coraz częściej także szwedzką. Wybieram takie pozycje, które zainteresują moje dzieci pod względem tematycznym i które nie będą dla nich za trudne. Kochamy przyrodę i zwierzęta, Staś bardzo zainteresował się ostatnio dinozaurami oraz książkami aktywnościowymi, Misia coraz częściej pisze swoje własne książki i marzy o podróży do Londynu, więc wszystkie pięć książek które dziś znajdziecie we wpisie wybrałam specjalnie dla nich. To według mnie najważniejszy punkt jeśli chodzi o książki w obcym języku – warto podążać za pasjami i zainteresowaniami dzieci, wtedy bardzo chętnie będą sięgały po książki w innym języku, nawet jeśli nie będą na początku dobrze radziły sobie z jego zrozumieniem, czy wymową.

„What are feelings?”

 

Pięknie zilustrowana pozycja, z dużą ilością okienek! Z książki dzieci dowiedzą się czym są emocje i uczucia. Czytamy o tym, co sprawia że jesteśmy szczęśliwi, a co powoduje smutek. Znajdziemy też opisy sytuacji, które wzbudzają gniew oraz sytuacje które zaczynają nas martwić lub które wywołują strach. W książce pokazane są też sposoby na to jak radzić sobie z emocjami, co zrobić kiedy się pojawią. Bardzo wartościowa pozycja, z kartonowymi stronami, więc idealna już dla najmłodszych.

 

 

 

 

 

 

 

„My first Outdoor book”

 

To nasza ukochana ostatnio lektura. Książka zawiera opisy otaczającej nas przyrody i zjawisk w niej występujących. Każda rozkładówka dotyczy wybranego zagadnienia i znajdziemy tu np. życie owadów, wszystko to co możemy spotkać na plaży, zjawiska atmosferyczne (deszcz, śnieg, lód), tropy zwierząt, tajemnice nieba, kwiaty. Jest w całości kartonowa i pięknie zilustrowana. Zachwyci nie tylko dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Wipe-Clean Dinosaur Activities”

 

Aktywnościowa książka dla małych fanów dinozaurów, w której znajdziemy charakterystykę wybranych gatunków żyjących na lądzie, w wodzie i w powietrzu. Opisy uwzględniają otoczenie w jakich te zwierzęta żyły oraz ich relacje. Każda strona wypełniona jest zadaniami ćwiczącymi liczenie, rysowanie po śladzie, wyszukiwanie. Ściereczką można szybko zetrzeć wypełnione zadania i za jakiś czas znów do niej powracać.

 

 

 

 

 

 

 

„London activity book”

Książka pełna zagadek, osadzonych w londyńskich realiach. Opisy pozwalają ćwiczyć język angielski, poznając jednocześnie tradycje i atrakcje tego miasta. Zagadki są różnorodne i znajdziemy tu np. ćwiczenia arytmetyczne i na spostrzegawczość, szyfry, labirynty, zagadki logiczne i te ćwiczące spostrzegawczość. Wybór jest ogromny i naprawdę jest tu co robić.

 

 

„Write your own story book”

Książka pomaga napisać swoją własną historię. Znajdziemy tu wskazówki o podstawowej strukturze powstającego opowiadania i jak ukształtować głównego bohatera. Pozycja ta podpowiada w jaki sposób budować fabułę i porusza cechy charakterystyczne różnych typów opowiadań, np. komiksu, książek przygodowych, czy tych o superbohaterach. Książka ma format zeszytu ze sprężynką, gdzie wśród wskazówek czytelnik znajdzie bardzo dużo miejsca na pisanie swoich własnych opowiadań. Idealna do rozbudzania wyobraźni i nauki języka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie książki z wydawnictwa Usborne możecie zakupić u Katarzyny Kamińskiej, która wspaniale pomaga w wyborze, uwzględniając wiek dziecka, zainteresowania i inne potrzeby małego czytelnika. My z pewnością jeszcze nie raz skorzystamy z jej poleceń.

Kontakt z Katarzyną znajdziecie np. tutaj

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/89816752_107315140888484_8483672595676266496_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=6e5ad9&_nc_ohc=OOjEpUzu3ZoAX9H5Uzp&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=d11c500cb2c20e2f80ccb8191d99eba2&oe=5ED08C3A

Dodaj komentarz