Kropka i kreska – Wydawnictwo KROPKA

O szacunku, różnorodności i przyjaźni warto rozmawiać z dziećmi od małego! Tolerancja, współpraca i bycie w grupie to ważne aspekty życia, dlatego cieszę się bardzo,  że tematy te znalazły się w książce dla małych dzieci. Prosta historia, z pięknym przekazem udowadnia, że można rozmawiać już z kilkulatkiem o tym, że siła tkwi w różnorodności.

 

koszyk

 

„Kropka i kreska” autorstwa Véronique Cauch, z uroczymi ilustracjami Laurenta Simona ukazała się nakładem wydawnictwa Kropka. Historia skierowana jest do dzieci w wieku około 3-6 lat, choć i starszym sprawi wiele radości podczas czytania.

Kropka i kreska spotykają się pewnego dnia i od razu zamierzają się bawić. Choć są we dwie to znajdują wiele pomysłów na wspólnie spędzone chwile. Po pewnym czasie na zaproszenie kropki nadciągają jej przyjaciele: kropki w różnym wieku i o różnych gabarytach – wtedy zabawa staje się jeszcze lepsza i ciekawsza. Na podobny pomysł wpada kreska i do zabawy dołączają jej znajomi – jedne młode i gibkie, inne zgięte ze starości, różnorodne! Cała liczna ekipa zdaje sobie sprawę, że razem mogą zdziałać bardzo dużo i wpadają na pewien świetny plan! – A jaki? Przekonajcie się sami.

Prosta, wypełniona wartościami opowieść stanie się pretekstem do wielu rozmów z dziećmi. Pokaże, że warto być otwartym na drugiego człowieka, bez względu na jego wiek, czy wygląd. Ponadto najmłodsi być może chętniej otworzą się na nowe znajomości, bo zobaczą że przyjaźń to wspólne pasje, zainteresowania i świetna zabawa. Polecamy serdecznie wszystkim małym czytelnikom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://admin.kropka.hosting.hqhost.pl/upload/media/default/0001/01/d906cc9f14fa4b59527c992fcad4f4322dfc669f.jpeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.