Zgadnij, co to? – książka inna niż wszystkie – Wydawnictwo KROPKA

Przepis na dobrą książkę dla dzieci tkwi w prostocie. Po raz kolejny przekonałam się o tym, widząc jak dużo radości przyniosła mojemu synkowi książka, która została wymyślona pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku, a która nadal nie straciła na oryginalności.

„Zgadnij, co to?” jest bardzo nietypową pozycją! Ta książka zainteresuje każdego, nawet wybrednego czytelnika.

 

koszyk

 

Autorem książki jest amerykański artysta i ilustrator – Ed Emberley (ur. 1931), który jest autorem ponad stu kreatywnych książek dla dzieci, często nagradzanych i wyróżnianych. Bardzo się cieszę, że wydawnictwo Kropka sięgnęło po ten właśnie tytuł. Adaptację tekstu przygotowała Anna Czech.

Książka jest interaktywna, choć nie ma żadnych przycisków, dźwięków, czy magicznych elementów. Mamy tutaj pewną misję do wykonania, która pozwala wczuć się dzieciom w rolę detektywów. Najpierw czytamy zagadkę umieszczoną na każdej ze stron, później staramy się odgadnąć jakie zwierzę kryje się na obrazku i jakich liter brakuje w pustych polach. Odpowiedzi sprawdzamy w bardzo prosty sposób – unosząc karty książki pod światło, lub podświetlając je latarką – wtedy obrazek sam się uzupełnia! Skrywają się tutaj: smok, motyl, żółw, lew, ryby, miś, myszy i wiele innych zwierząt.

Każda strona zawiera prostą rymowankę i fragmentaryczne kontrastowe ilustracje, a wszystkie elementy w książce powstały przy użyciu tylko dwóch kształtów! To jest właśnie prawdziwa magia, która zachwyci nie tylko najmłodszych i która z powodzeniem bawi i będzie bawiła kolejne pokolenia czytelników. Książka skierowana jest do dzieci w wieku około 3 – 5 lat.

Bardzo polecamy tę oryginalną, nietypową, inną niż wszystkie książkę. Jest ciekawie wydana, udowadnia dzieciom że książka może być prawdziwą zabawą, oswaja z literami, zagadkami i zwierzętami, a przede wszystkim gwarantuje ciekawie, wesoło i odkrywczo spędzony czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://admin.kropka.hosting.hqhost.pl/upload/media/default/0001/01/d906cc9f14fa4b59527c992fcad4f4322dfc669f.jpeg

Dodaj komentarz