„Ignacy Jan i jego plan” czyli jak Paderewski wygrał niepodległość na fortepianie – Wydawnictwo PWM

Bardzo lubię sięgać po książki, które w lekki i ciekawy sposób oswajają dzieci z historią. Mamy w swojej biblioteczce dużo publikacji o wielkich Polakach i często wracamy do tych książek, bo warto pamiętać o tych zwykłych – niezwykłych ludziach i tę pamięć, szacunek i historię przekazywać kolejnym pokoleniom.

„Ignacy Jan i jego plan” to nie tylko lekcja historii, ale dowód na to że wiara we własne możliwości to prawdziwy skarb!

 

koszyk

 

Autorką książki jest Katarzyna Huzar – Czub, zaś piękne, malownicze ilustracje przygotowała Zosia Dzierżawska. Książka ukazała się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Książka przedstawia życie i twórczość wspaniałego, polskiego kompozytora – Ignacego Jana Paderewskiego. W wierszowanej historii dzieci poznają małego Ignasia, który od zawsze pragnął zostać pianistą. Mimo nieprzychylnych nauczycieli, którzy odradzali mu gry na fortepianie, mimo straty mamy w młodym wieku i licznym przeciwnościom losu – ON cały czas dążył do tego, by dopiąć swego! Miał dużą podporę w ojcu, który chętnie czytał mu książki i doceniał każdą próbę gry na pianinie, to właśnie on zasiał w Ignacym malutkie ziarenko, które pielęgnowane miłością, wiarą w siebie i ciężką pracą wzrosło na wyżyny.

Książka poruszy nie tylko dzieci. Udowodni także dorosłym że warto patrzeć sercem. Ignacy Jan Paderewski swój wielki plan chciał zrealizować nie z powodu sławy, pieniędzy, czy międzynarodowych podróży, pragnął by Polska wróciła na mapę!

Bardzo wartościowa lektura, nie tylko pod względem wątku historycznego, to także lekcja etyki, pokory, wytrwałości, trudu i pięknego sukcesu, na który samemu można zapracować. To także lekcja wiary w siebie i w swoją intuicję. Polecam z całego serca. Czytajcie z dziećmi i wzmacniajcie je na co dzień, od dobrych słów i pomocnej dłoni tak wiele może zależeć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PWM

Dodaj komentarz