„Kto to puka? Sztuka” – Wydawnictwo AWM

Świat sztuki jest fascynujący. Dla dzieci obcowanie z nią jest równie ważne, bowiem ma ona ogromny wpływ na stymulowanie rozwoju poznawczego i kształtowanie osobowości dziecka. Pokazując małym czytelnikom książki, w których znajdą piękne obrazy, wielkich twórców, przeróżne style i różnorodność dzieł dzielimy się z nimi nie tylko spuścizną, ale pokazujemy jak bardzo różnorodny jest świat.

Warto od małego oswajać dzieci ze sztuką, np. poprzez ciekawe książki. Dziś chciałam polecić Wam jedną z nich, którą z przyjemnością objęłam patronatem. „Kto to puka? Sztuka” to bogato ilustrowana pozycja przedstawiająca dwudziestu wybitnych artystów z całego świata.

 

koszyk

 

Autorką książki jest Katarzyna Vanevska, zaś ilustracje przygotowała Elżbieta Moyski. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa AWM i skierowana jest do dzieci w wieku około 6-10 lat.

Na 48 stronach publikacji znajdziemy napisane wierszem opowiadania o życiu wybitnych artystów z całego świata, od dawnych czasów, aż po współczesność. Książka nie tylko przybliża małym czytelnikom świat kultury, ale także udowadnia że warto spełniać marzenia i często mimo przeciwnościom losu spełniać swe pasje.

Czekają na Was m.in. Rafael Santi, Jan Matejko, Claude Monet, Edvard Munch, Frida Kahlo, Pablo Picasso, czy Banksy.

Bardzo polecamy. Będzie to jedna z pierwszych książek, która pomoże wprowadzić dzieci w świat sztuki, inspirując i zachęcając do dalszych poszukiwań. Ciekawostką są ilustracje – każda utrzymana jest w klimacie dzieł danego artysty, tak aby jak najlepiej przybliżyć ją dziecku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

One thought on “„Kto to puka? Sztuka” – Wydawnictwo AWM

Dodaj komentarz