12 półtonów. Książka o muzyce – Wydawnictwo DRUGANOGA

Muzyka jest niezwykle inspirującą dziedziną sztuki. Można nią wyrażać emocje, może być ona pewnego rodzaju lekiem i terapią, czy jak mawiał Platon – „gimnastyką duszy”. Wydawało mi się że tak dużo o niej wiem, a tymczasem lektura pozycji „12 półtonów. Książka o muzyce” otworzyła mi i moim dzieciom oczy i poszerzyła horyzonty!

 

koszyk

 

„12 półtonów. Książka o muzyce”

autorka: Zuzanna Kisielewska

ilustracje: Jerzy Gruchot i Wojtek Koss

oprawa: twarda

ilość stron: 128 stron

wydawnictwo: Druganoga

_____________________________________

 

Książka jest bardzo ciekawie przygotowana i zainteresuje dzieci. Nie znajdziecie w niej encyklopedycznej wiedzy, a same „smaczki” i fascynujące wiadomości. Każda karta odkrywa magię, bo dowiecie się o naturze dźwięków, poznacie tajniki melodii, zobaczycie jak można sobie wyobrazić dźwięk. Przekonacie się że nie wszystkie dźwięki słyszymy tak samo, a melodia ma kształt! Przeczytacie o najsłynniejszej melodii świata, dowiecie się czym jest poczucie rytmu, poznacie prehistoryczne instrumenty i najstarsze zachowane utwory.

To bardzo wartościowa, inspirująca książka. Jej lektura sprawi wiele przyjemności nie tylko dzieciom – jestem pewna, że zaintryguje także dorosłych. Jeśli ciekawi Was co ma wspólnego muzyka z astronomią i jedzeniem, dlaczego Platon bał się muzyki,  lub zastanawia Was kiedy narodziła się opera to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Ba! Przekonacie się nawet co się dzieje, kiedy słuchają jej żołnierze, chirurdzy, sportowcy, czy rewolucjoniści! To aż 128 stron muzycznych ciekawostek. Bardzo polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz