OWOCOEMOCJE czyli JAK SIĘ CZUJESZ W SWOJEJ SKÓRZE? – książka dla dzieci o emocjach. Wydawnictwo BABARYBA

Emocje towarzyszą nam każdego dnia. Są naturalnym elementem życia, ale dzieciom czasami z trudem przychodzi ich oswojenie, rozpoznanie i zrozumienie. Warto pokazać najmłodszym czym jest złość, smutek, nieśmiałość, czy sfrustrowanie. Można to zrobić w niebanalny, ciekawy i oryginalny sposób!

Wydawnictwo BABARYBA przygotowało bardzo nietuzinkową książkę – „Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?”

Amerykańska wersja książki Owocoemocje kończy w tym roku 22 lata. Książka zrobiła furorę na całym świecie. Pierwsze wydanie doczekało się wielu wznowień i przetłumaczono ją na wiele języków. Polską wersję przygotowała Katarzyna Huzar-Czub.

Sam pomysł na książkę jest naprawdę wyjątkowy! Owoce bohaterami książki o emocjach? Kto by pomyślał, a jednak!

Autorzy w poszukiwaniu najbardziej ekspresyjnych owoców i warzyw przeszukali wszystkie warzywniaki w Nowym Jorku. Znalezione okazy rzeźbili za pomocą prostego skalpela modelarskiego, zdobiąc je naturalnymi materiałami jak groch czarnooki (na oczy) i sok z buraka (do pokolorowania ust). W końcu roślinne rzeźby sfotografowali na gładkim, jednokolorowym tle, aby osiągnąć jak najlepszy efekt i nastrój. Finał jest naprawdę oszałamiający!

koszyk

Książkę możecie czytać już z najmłodszymi dziećmi, bowiem ilustracje są bardzo sugestywne. Zadowolona pomarańcz, smutne jabłko, nieśmiała papryka, czy wystraszone rzodkiewki to bardzo wymowni bohaterowie, dzięki którym możemy rozmawiać z dziećmi na temat ich emocji.

Dzieci zrozumieją czym jest wstyd, zazdrość, radość, potrzeba bliskości. Bardzo oczarowała nas szata graficzna i nawet moje starsze dzieci za każdym razem uśmiechają się do tych owocowych bohaterów.

Każdego dnia możemy inaczej czuć się we własnej skórze i o tych odczuciach oraz emocjach warto rozmawiać. Myślę, że to bardzo pomocna, ciekawa i wartościowa lektura dla dzieci w wieku około 2 – 6 lat. Polecam serdecznie!

OWOCOEMOCJE czyli JAK SIĘ CZUJESZ W SWOJEJ SKÓRZE?

Saxton Freymann & text: Joost Elffers

Tłumaczenie: Katarzyna Huzar-Czub

Oprawa: twarda

Ilość stron: 44

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo BABARYBA

Wydawnictwo BABARYBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.