Kto tędy szedł? – przyrodnicza książka z okienkami. Wydawnictwo ADAMADA

Przyroda jest dla nas bardzo ważna i z radością odkrywamy kolejne, piękne książki dla dzieci. Wydawnictwo Adamada przygotowało wspaniałą, kartonową pozycję z okienkami, zatytułowaną „Kto tędy szedł?”. Dzięki niej poznamy ciekawostki ze świata zwierząt oraz nauczymy się rozpoznawać ich ślady.

koszyk

Podczas leśnej wędrówki mała sarenka zgubiła mamę, a naszym zadaniem jest pomoc zwierzęciu w jej odnalezieniu. Na swojej drodze maleństwo spotka wiele śladów, ale które z nich będą należeć do mamy?

Dzieci w przyjazny, ciekawy i atrakcyjny dzięki okienkom sposób poznają ciekawostki ze świata zwierząt. Dowiecie się do czego borsuk wykorzystuje długie pazury, co sójka robi będąc na ziemi, jak porusza się ropucha i czapla, czy co pomaga gęsiom w poruszaniu się w wodzie. Na każdej rozkładówce znajdziecie aż pięć okienek, z krótkimi wiadomościami. Młodzi przyrodnicy nauczą się rozpoznawać zwierzęta parzystokopytne od nieparzystokopytnych, przekonają się jaką zdolność posiada puchacz, czy co pomaga owcom utrzymywać równowagę nawet podczas wspinaczek na strome zbocza.

Bardzo się cieszę, że zabraliśmy tę książkę na wakacje! Przeczytaliśmy ją wielokrotnie i Staś stał się już niemal ekspertem od śladów zwierząt, które wypatruje teraz w lesie i na polnych dróżkach. Znajdziecie tu sporą dawkę wiedzy, podaną w przyjazny, ciekawy sposób. Myślę, że ta pozycja oczaruje dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jest pięknie i bogato zilustrowana. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej biblioteczce! Bardzo polecam.

„Kto tędy szedł?”

Tekst: Radka Janská

Ilustracje: Carmen Saldaňa

Tłumaczenie: Piotr Salewski

Ilość stron: 14

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo ADAMADA

One thought on “Kto tędy szedł? – przyrodnicza książka z okienkami. Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz